• LT
 • EN
 • RU
 • DE
 • SE
 • NO
 • FR

Spaustuvė KOPA apdovanota Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimuose

Spaustuvė KOPA apdovanota Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimuose

Vasaris prasidėjo šventiškai, kadangi Lietuvos spaustuvininkų asociacija sukvietė visus spaudos pramonės atstovus į konferenciją Iššūkiai. Tendencijos. Pasiekimai, kurios metu išdalyti ir spaudos pramonės apdovanojimai. Konferencija prasidėjo LR Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko sveikinimo žodžiu. Ministras džiaugėsi, kad spaudos pramonė klesti ir džiugina spausdintu žodžiu. Pasveikinti susirinkusiuosius kilo ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas, LR Seimo Kultūros komiteto narys Robertas Šarknickas bei Lietuvos spaustuvininkų asociacijos Tarybos narys Saulius Mudėnas.

Konferenciją pradėjo LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Skaitmeninės darbotvarkės departamento direktorius Arūnas Cijūnaitis pranešimu Lietuvos ateities vizija: Dirbtinio intelekto strategija. Pranešime atkreiptas dėmesys į tai, kas yra dirbtinis intelektas, pristatytas Europos veiksmų planas bei situacija Lietuvoje. Pasak A. Cijūnaičio, Europa dirbtinio intelekto vystyme šiuo metų atsilieka nuo lyderiaujančių Jungtinių Amerikos Valstijų bei Kinijos. Dėl šios priežasties Europos veiksmų planas apima dirbtinio intelekto strategijų, duomenų erdvių kūrimą, investicijas, specialistų ruošimą, mokslinius tyrimus bei kt. Lietuva, palyginus su kaimyninėmis valstybėmis, atsilieka dirbtinio intelekto naudojime, tačiau rengia strategiją, kuri padės dirbtinio intelekto panaudojimo plėtrai šalyje. Baigdamas pranešimą, A. Cijūnaitis palikėjo, nebijoti technologijų, domėtis jomis, kad ateityje garsas plačiai sklistų apie dirbtinio intelekto technologijų šalį.

Kitą pranešimą skaitė INTERGRAF konfederacijos generalinė sekretorė Beatrice Klose. Viešnia savo pranešime apžvelgė spaudos pramonę Europoje šiandien ir galimas jos ateities tendencijas. Pateikta bendra Europos Sąjungos statistika bei spaudos pramonės padėtis, pristatytas 2019 metais išrinktas naujas Europos Parlamentas, kurio vienas pagrindinių tikslų taps aplinkosauga. Pranešime aptarta, kad Europos pramonės sektorių dekarbonizavimas padidins spaudimą didžiausioms spaustuvėms. Dėl šios priežasties skatinama pereiti prie žiedinės ekonomikos, vadovautis ekologiškesnių produktų politika bei užtikrinti gaminamų produktų perdirbamumą.


Skaitmeninės darbotvarkės departamento direktorius A. Cijūnaitis


INTERGRAF konfederacijos generalinė sekretorė B. Klose

Sekanti į tribūną žengė atliekų tvarkymo specialistė Marija Lippa su pranešimu Žiedinė ekonomika – iššūkis ar galimybė?. Pasak pranešėjos, siekiant taupyti gamtinius išteklius bei mažiau teršti gamtą, būtina pereiti iš linijinės ekonomikos į žiedinę, t.y. maksimaliai sumažinti atliekų kiekį. Pranešime apžvelgtos dabartinės atliekų tvarkymo aktualijos šalyje bei svarbiausi atliekų tvarkymo direktyvų pakeitimai, kurie galimai turės įtakos konferencijos dalyviams. Pranešėja skatino imtis visų galimų priemonių, kurios mažintų poveikį aplinkai bei leistų efektyviau naudoti resursus. Apibendrindama pranešime iškeltą klausimą, pranešėja priėjo išvados, kad žiedinė ekonomika yra tiek iššūkis, tiek ir galimybė.

Konfrenciją užbaigė ateities įmonių kūrėjas Rinardas Goda pranešimu Save valdanti ir nukreipianti organizacija. Pranešėjas dalinosi asmenine savo įkurtos organizacijos patirtimi. Per gyvavimo laikotarpį įmonę sukrėtė 4 krizės, kurios subrandino patirtis, galinčias atnešti naudos kitoms įmonėms. Prieš dalindamasis savo atradimais, pranešėjas pristatė Douglas McGregor X ir Y vadybos teoriją, kurią patobulinęs pateikė savo vadybos modelį.  Pagrindinės modelio dedamosios apima kontroliuojamus vykdytojus (neatsakingi ir nekūrybiški vykdytojai, kuriems reikia nuolatinių instrukcijų ir nurodymų), stimuliuojamus karjeristus (tingūs ir apsukrūs tikslo siekėjai, kuriems rūpi tik pinigai ir karjera), sinerginę komandą (darbuotojai patys priima atsakingus sprendimus ir siekia ambicingų tikslų, kai susiburia į sinergines komandas) bei ateities kūrėjus (darbuotojai priima visus sprendimus ir kuria laiką lenkiančius produktus bei paslaugas). Būtent sinerginė komanda bei ateities kūrėjai atnešė pranešėjo verslui sėkmę, todėl užbaigdamas pranešimą R. Goda skatino pasitikėti savo darbuotojais.


Atliekų tvarkymo specialistė M. Lippa


Ateities įmonių kūrėjas R. Goda

Konferenciją vainikavo Lietuvos spaustuvininkų asociacijos apdovanojimų įteikimo ceremonija. Apdovanojimus teikė INTERGRAF konfederacijos generalinė sekretorė Beatrice Klose bei LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Skaitmeninės darbotvarkės departamento direktorius Arūnas Cijūnaitis. Spaustuvė KOPA šiais metais apdovanota už didžiausią eksporto augimą ir technologinius sprendimus.

Didžiausias eksporto augimas. Spaustuvė KOPA orientuojasi į aukštą spaudos kokybę bei unikalius spaudos sprendimus. Nuolat tobulinami gamybos ir organizavimo procesai, užtikrintai leidžia konkuruoti su aukštai reitinguojamomis Europos spaustuvėmis. Šiandien spaustuvė KOPA žinoma Prancūzijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, kitose Europos šalyse, taip pat Australijoje ar Jungtinėse Amerikos valstijose. Eksportas į šias šalis viršija 85 proc. visos įmonės apyvartos ir suteikia paskatą tobulėti.

Technologiniai sprendimai. Siekdama išlaikyti ir tobulinti aukštą spaudos kokybę, spaustuvė KOPA nuolat investuoja į naujausias spaudos technologijas. Gamybai naudojamos moderniausios spaudos mašinos rinkoje, kurios didžiąją dalį operacijų atlieka automatizuotai. Būtent procesų automatizavimas bei kokybės standartų diegimas spaustuvę KOPA pakelia iki moderniausių Europos bei kitų šalių spaustuvių lygio. Spaudos inovacijos leidžia ne tik efektyviau valdyti gamybos procesus, bet ir užtikrina aplinkosaugos metodų, kokybės valdymo bei darbo sąlygų tobulinimą.


Spaustuvės KOPA komanda

Gauti apdovanojimai įkvepia tobulėti ir skatina sutelkus naujas jėgas kibti į rytojaus iššūkius. Tikimės, kad visos įveiktos kliūtys atvers duris dar didesniems pasiekimams, augins kaip profesionalus bei suteiks naujų patirčių.

Lietuvos spaustuvininkų asociacijos fotografijos

Kiti tinklaraščio įrašai

Dvidešimt devynerius metus rašoma spaustuvės istorija

Ko gero kiekvienas tikisi gimimo dieną paminėti įsimintinai. Šis balandžio vidurys neabejotinai išskirtinis – pandemijos akivaizdoje pasitikome 29-ąjį spaustuvės KOPA gimtadienį. Nors karantino apribojimai neleido susirinkti visam įmonės kolektyvui ir gyvai užpūsti gimtadienio torto žvakučių, virtualiai dalinomės mintimis apie spaustuvės įkūrimą ir ateities įžvalgas.

Skaityti daugiau

Spaustuvėje KOPA spausdintas leidinys pagerbtas „Knygos meno“ konkurse

Jau tradiciniu tapęs „Knygos meno“ konkursas šiemet vėl negaili liaupsių geriausiems šalies dailininkams, iliustruotojams, dizaineriams, leidėjams bei spaustuvėms. Konkursas vainikuotas Vilniaus knygų mugėje, kurios metu pristatytos bei apdovanotos gražiausios Lietuvoje išleistos 2019 metų knygos. Tai vienas iš svarbiausių kultūrinių renginių šalyje, kasmet nenustojantis stebinti kokybiškais bei kūrybiškumo nestojančiais leidiniais.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

 • Industrijos g. 12, Biruliskės
 • 54469 Kauno raj.
 • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

 • M. K. Čiurlionio g. 82A,
 • 03100 Vilnius
 •  +370 37 301 616