XXI a. Kudirka, Kasdienybė, Night shift — trys tarp gražiausių metų knygų

XXI a. Kudirka, Kasdienybė, Night shift — trys tarp gražiausių metų knygų

Leidiniai atrenkami ne tik pagal turinį ir dizainą, bet ir pagal poligrafinį atlikimą, kitaip tariant – spaudos ir gamybos kokybę. Daugelis išskirtinio dizaino knygų pasižymi kitokia konstrukcija ir originaliais technologiniais sprendimais. Tokius leidinius kokybiškai įgyvendinti dažniausiai būna sudėtinga, todėl kiekvienas įvertinimas yra labai svarbus.

Vasario 23 d. tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje įteiktos 6 premijos ir 12 diplomų sukūrusiems gražiausias praėjusių metų knygas. Tai — labai reikalingas paskatinimas kūrėjams ir puikus sunkaus jų darbo įvertinimas. Spaustuvė KOPA šiemet atspausdino 3 leidinius, patekusius tarp gražiausių metų knygų.

Grožinės literatūros ir eseistikos teminėje grupėje apdovanojimas atiteko dailininkui Tadui Karpavičiui už knygą „XXI a. Kudirka” (leidykla „Kitos knygos”). Autorius Žygimantas Kudirka yra poetas, muzikos atlikėjas, vienas iš slemo poezijos pradininkų Lietuvoje. Tai pirmoji autoriaus knyga, ją sudaro interaktyvūs eilėraščiai, literatūriniai remiksai, interneto poezija, neįprastų grafinių formų ir turinio tekstai.

Leidinio specifikacija:

Dizaineris: Tadas Karpavičius
135 x 210 mm
88 p.
Popierius lankams: Munken Lynx Rough 120 g/m
Popierius viršeliui: Sirio Pearl Polar Down 300 g/m
Minkštas įrišimas
Tiražas 1000

 

Nuotr. dizaineris Tadas Karpavičius, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė

Meninės ir dokumentinės fotografijos leidinių teminėje grupėje apdovanojimas įteiktas dailininkui Tomui Mrazauskui už knygą „Kasdienybė/Daily Life”. Šios knygos sudarytojas — Gintaras Česonis, ją išleido Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius. Leidinys skirtas pristatyti to paties pavadinimo fotografijos parodą, eksponuotą įvairiose pasaulio šalyse (JAV, Gruzijoje, Armėnijoje, Ukrainoje). Parodoje siekiama išgryninta kalba papasakoti apie Lietuvos gyvenimą per jos kasdienybę. Eksponuojamos trijų fotografų kartų nuotraukos, sukurtos nuo 1963 iki 2013 metų. Knygoje nuotraukos pateikiamos kartu su aktualiu Mildos Kiaušaitės tekstu.

Leidinio specifikacija:

Sudarytojas: Gintaras Česonis
Dailininkas: Tomas Mrazauskas
Išleido Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kaunos skyrius
210 x 240 mm
112 p.
Popierius lankams: Munken Lynx 150 g/m
Popierius viršeliui: Peuprint Gerippt 270 g/m
Minkštas įrišimas atvira nugarėle
Tiražas 500

 

Nuotr. Gintaras Česonis, Gintatė Žemaitytė

Bibliofilinių ir eksperimentinių leidinių teminėje grupėje vienas iš dviejų apdovanojimų buvo įteiktas dailininkui Jurgiui Griškevičiui už knygą „Night shift”, kurios autorius Mindaugas Jankauskas. „Night Shift” yra koliažų rinkinys, kurių kompozicijos sukuriamos jungiant įvairius elementus, dažniausiai senų žurnalų, laikraščių, knygų, vinilinių plokštelių įdėklų iškarpas ir kitus objektų, kurie įkvepia autorių. Knygos pavadinimas, kurį būtų galima išversti kaip „Naktinė pamaina”, atspindi koliažų kūrimo procesą naktį, kai autoriaus vaizduotė būna pati aktyviausia. 

Leidinio specifikacija:

Dizaineris: Jurgis Griškevičius
Išleido: Mindaugas Jankauskas
170 x 240 mm
96 p.
Popierius lankams: Munken Lynx 150 g/m
Popierius viršeliui: Munken Lynx 300 g/m
Eksperimentinis minkštas įrišimas
Tiražas: 300

 

Nuotr. Spaustuvės KOPA pardavimų vadovė Inga Šapokienė

Kiti tinklaraščio įrašai

Dovanojame bilietus į du Tarptautinio Kauno kino festivalio seansus

Jau dešimtą kartą vykstantis Tarptautinis Kauno kino festivalis (TKKF) ir vėl kviečia į kino sales — įvertinti pasaulyje pripažintus filmus, diskutuoti su kūrėjais, ieškoti sąlyčio taškų su kitomis kultūromis bei atrasti tai, ko negalėtume gauti iš jokios kitos meno formos. Smagu, kad spaustuvės KOPA bendradarbiavimas su šiuo, Kaunui ypač svarbiu, festivaliu tęsiasi ir įgauna naujas formas.

Skaityti daugiau

Spaustuvė KOPA jubiliejiniuose Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimuose

Kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos spaustuvininkų asociacija pakvietė visus spaudos sektoriaus atstovus kartu apžvelgti 2016-ųjų metų pasiekimus. Inovacijos, įvairios iniciatyvos, svarbiausi technologiniai pokyčiai, socialiniai projektai, išskirtiniai gaminiai — visa tai atsispindi pagrindinėse šių metų nominacijose. Kaip ir praėjusiais metais, šiemet spaustuvės KOPA komanda atsiimti apdovanojimų į sceną kilo tris kartus.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Kampo g. 7,
  • 50153 Kaunas
  • (8 37) 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 5 239 9118