Arlio fotografijos festivalyje nominuoti trys spaustuvėje KOPA pagaminti leidiniai

Arlio fotografijos festivalyje nominuoti trys spaustuvėje KOPA pagaminti leidiniai

Iš visų konkursui pateiktų leidinių sudaromi trumpieji nominuojamųjų sąrašai (shortlists), iš kurių vėliau kompetentinga komisija išrenka kategorijų nugalėtojus. Laimėti šiuos apdovanojimus – didelė garbė, kuri 2015 metais yra tekusi spaustuvėje KOPA spausdintai monografijai Vitas Luckus. Kūryba/biografija (sudarė Margarita Matulytė ir Tatjana Luckienė-Aldag).

Šiais metais kategorijų nugalėtojais tapo: 
Autorinės knygos apdovanojimas:
Laurence AËGERTER, „Photographic Treatment“

Istorinės knygos apdovanojimas:
Julius NEUBRONNER, „The Pigeon Photographer“

Foto-teksto knygos apdovanojimas:
Adam BROOMBERG & Oliver CHANARIN, „War Primer 2“

Nepaisant to, patekti į apdovanojimų trumpuosius sąrašus taip pat yra didelis profesionalumo ir kūrybiškumo įvertinimas. Šiais metais kiekvienoje iš trijų pagrindinių kategorijų buvo po vieną spaustuvėje KOPA spausdintą knygą.

Autorinės knygos kategorijoje buvo nominuota Alix Marie knyga „Bleu“. Apie šį išskirtinį leidinį rašome jau ne pirmą kartą – šių metų pradžioje „Bleu“ buvo įvardyta kaip viena iš geriausių 2017-aisiais išleistų fotografijos knygų (pagal prancūzų dienraštį „Libération“, daugiau apie tai kviečiame skaityti čia). Tai pirmoji jaunos talentingos menininkės (daugiausiai užsiimančios instaliacijų, skulptūros ir fotografijų kūryba) knyga, iš karto sulaukusi pripažinimo tarptautiniu mastu. Knyga išsiskiria originaliai panaudotu laminatu, kuris suteikia papildomą plotmę kūniškai fotografijų temai. 

Three spreads from Alix Marie book Bleu

 

Istorinės knygos kategorijoje nominuotas Rimaldo Vikšraičio albumas „Prie pažįstamo pasaulio krašto”/„At the edge of the known world“ (išleido Kauno fotografijos galerija). Fotografas Rimaldas Vikšraitis Arlyje daugeliui taip pat jau girdėtas – 2009 metais festivalio metu jis buvo pripažintas „Metų atradimu“, taip įvertinant daugelio metų darbą ir autoriaus originalų kūrybos braižą – tiek Lietuvos, tiek Europos kontekste Vikšraičio fotografija neturi  analogų. Dar šių metų pradžioje kitas Rimaldo Vikšraičio nuotraukų rinkinys (taip pat spausdintas spaustuvėje KOPA) buvo apdovanotas Knygos meno konkurse (daugiau apie tai rašėme čia).

 

 

Foto-teksto knygos kategorijoje nominuota Rob Hornstra ir Bonnie Steenman knyga „Man Next Door”. Dar vienas leidinys, patekęs į „Libération“ geriausiųjų sąrašą. Šis savarankiškai išleistas Olandų fotografo darbas įkūnija ne vienerių metų darbą. Autorius garsėja būtent tokiais didelės apimties, ilgos trukmės projektais. Pasitelkdamas vieno konkretaus žmogaus – savo kaimyno Kid – atvejį, Rob kuria įvairiapusį dirbančiosios klasės atstovo portretą, kupiną prieštaravimų ir persipinančių bendražmogiškų temų.

 

Visos aukščiau aprašytos knygos turi šį tą bendro – jų visų turinys provokuoja ir kviečia diskusijai. Įkvepiantys, meniški leidiniai kuria kitokias pasaulio istorijas, išmoko pažvelgti naujomis akimis, atveria kitokią perspektyvą ir skatina išdrįsti palikti patogią rutiną. Linkime tiek sau, tiek jums dažniau į rankas paimti tai, kas galbūt ne taip patogu, gal provokuoja, tačiau tuo pačiu metu moko mus tapti atviresniems istorijų įvairovei.

Kiti tinklaraščio įrašai

Ministro pirmininko vizitas spaustuvėje KOPA

Šiandien, lapkričio 12 d. dar dažais kvepiančioje spaustuvėje viešėjo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Vizito tikslas pasikalbėti apie įsikūrimo džiaugsmus ir bendras Laisvos Ekonominės zonos (LEZ) aplinkybes, kurias reikėtų pagerinti.

 

Skaityti daugiau

Naujas veidas – tos pačios vertybės

Liepos 31 dieną didžioji dalis spaustuvės KOPA komandos pradėjo dirbti naujuose namuose – Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje ką tik pastatytoje spaustuvėje. Šis, mums ypač svarbus projektas buvo vystomas jau kurį laiką, tačiau tik pamačius viską savo akimis galima įvertinti, koks ilgas kelias nueitas.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • (8 37) 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 5 239 9118