Tarp premijas gavusių leidinių – du spaustuvėje KOPA spausdinti leidiniai

Tarp premijas gavusių leidinių – du spaustuvėje KOPA spausdinti leidiniai

Be pagrindinės – Metų premijos , kuri šiemet atiteko dailininkei Linai Itagaki už knygą „Sibiro haiku“ – Vilniaus tarptautinės Knygų mugės metu įteikiamos dar 6 premijos pagal temines grupes: 

1. Grožinė literatūra ir eseistika;
2. Knygos vaikams;
3. Mokslinė, dalykinė literatūra;
4. Meno leidiniai;
5. Meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai;
6. Bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai.

2017-iais spaustuvė KOPA pagamino du leidinius, kurių dizaineriai apdovanoti premijomis savo teminėse grupėse:
Premija Meno leidinių kategorijoje suteikta Jurgiui Griškevičiui už sudėtingo turinio ir vaizdinės medžiagos struktūros estetiką knygoje „Post Ars partitūra“. Sudarytojai Agnė Narušytė, Gintaras Zinkevičius (knygą išleido „M puslapiai“).

„Post Ars Partitūra“ dokumentuoja vienos iš žinomiausių Lietuvos avangardinio meno grupių „Post Ars“ veiklą, apimančią akcijas, hepeningus, performansus, instaliacijas, žemės meną ir parodas. Oficialiai ši grupė susikūrė 1989 metais ir drąsiais kūriniais užsitikrino savo vietą meno pasaulyje. „Post Ars“ nariai Aleksas Andriuškevičius, Robertas Antinis, Česlovas Lukenskas ir Gintaras Zinkevičius taip pat puikiai žinomi ir kaip savarankiškai kuriantys menininkai.

Premija Meninės ir dokumentinės fotografijos leidinių grupėje suteikta Ingai Navickaitei už provokuojantį minimalizmą knygoje Rimaldas Vikšraitis „Homo Vikšraitis“ (išleido Kauno fotografijos galerija). Inga Navickaitė - talentinga jaunosios kartos dizainerė, baigusi taikomosios grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Autorė ne tik kuria leidinių dizainą, bet ir daug laiko skiria iliustracijoms. 

„Homo Vikšraitis“ – atrinktų Rimaldo Vikšraičio fotografijų, darytų paskutiniu trisdešimties metų laikotarpiu, albumas. Vikšraičio kūryba išskirtinė ir sunkiai kategorizuojama – nederanti nei prie estetiškos lietuvių fotografijos mokyklos (atstovaujamos Antano Sutkaus, Aleksandro Macijausko ir Romualdo Rakausko) tradicijos, nei prie postkonceptualios nuobodulio estetikos, kuri naudoja fotoaparatą registruoti menininkų emocines būsenas, matymo ir percepcijos problemas. Vikšraičio fotografija vienu metu ir dokumentiška, ir inscenizuota, autorius nebijo pats atsistoti prieš kamerą ir apsinuoginti — tiesiogine ir perkeltine prasme.

Visus apdovanotus leidinius galima apžiūrėti Vilniaus knygų mugėje veikiančioje leidinių parodoje.

Kiti tinklaraščio įrašai

Tęsiame vasaros tradiciją: baidarių žygis Dubysos upe

Aktyviai praleisti savaitgalį kartu nutarė pardavimų ir gamybos administracijos komandos. Plaukti baidarėmis – viena iš spaustuvės KOPA tradicijų, šį kartą pasirinkome plaukimą Dubysos upe.

Skaityti daugiau

LDS leidinys MEMORABILIA pagerbtas prestižiniuose The One Club for Creativity apdovanojimuose

Rašyti apie meną nelengva, ypatingai dabar, kai visuotinis skubėjimas ir vartojimas bet kokias laiko ir susikaupimo reikalaujančias veiklas stumia į paribį. Pavargę ir persisotinę lengvai pasiekiamomis naujienomis, vis rečiau sugebame tiesiog sustoti, susikaupti ir perskaityti tai, ką turime priešais save. Šiandien – apie „Memorabilia“, galbūt mažai girdėtą Lietuvoje, bet įvertintą The One Club for Creativity apdovanojimuose Niujorke.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616