Tarp premijas gavusių leidinių – du spaustuvėje KOPA spausdinti leidiniai

Tarp premijas gavusių leidinių – du spaustuvėje KOPA spausdinti leidiniai

Be pagrindinės – Metų premijos , kuri šiemet atiteko dailininkei Linai Itagaki už knygą „Sibiro haiku“ – Vilniaus tarptautinės Knygų mugės metu įteikiamos dar 6 premijos pagal temines grupes: 

1. Grožinė literatūra ir eseistika;
2. Knygos vaikams;
3. Mokslinė, dalykinė literatūra;
4. Meno leidiniai;
5. Meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai;
6. Bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai.

2017-iais spaustuvė KOPA pagamino du leidinius, kurių dizaineriai apdovanoti premijomis savo teminėse grupėse:
Premija Meno leidinių kategorijoje suteikta Jurgiui Griškevičiui už sudėtingo turinio ir vaizdinės medžiagos struktūros estetiką knygoje „Post Ars partitūra“. Sudarytojai Agnė Narušytė, Gintaras Zinkevičius (knygą išleido „M puslapiai“).

„Post Ars Partitūra“ dokumentuoja vienos iš žinomiausių Lietuvos avangardinio meno grupių „Post Ars“ veiklą, apimančią akcijas, hepeningus, performansus, instaliacijas, žemės meną ir parodas. Oficialiai ši grupė susikūrė 1989 metais ir drąsiais kūriniais užsitikrino savo vietą meno pasaulyje. „Post Ars“ nariai Aleksas Andriuškevičius, Robertas Antinis, Česlovas Lukenskas ir Gintaras Zinkevičius taip pat puikiai žinomi ir kaip savarankiškai kuriantys menininkai.

Premija Meninės ir dokumentinės fotografijos leidinių grupėje suteikta Ingai Navickaitei už provokuojantį minimalizmą knygoje Rimaldas Vikšraitis „Homo Vikšraitis“ (išleido Kauno fotografijos galerija). Inga Navickaitė - talentinga jaunosios kartos dizainerė, baigusi taikomosios grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Autorė ne tik kuria leidinių dizainą, bet ir daug laiko skiria iliustracijoms. 

„Homo Vikšraitis“ – atrinktų Rimaldo Vikšraičio fotografijų, darytų paskutiniu trisdešimties metų laikotarpiu, albumas. Vikšraičio kūryba išskirtinė ir sunkiai kategorizuojama – nederanti nei prie estetiškos lietuvių fotografijos mokyklos (atstovaujamos Antano Sutkaus, Aleksandro Macijausko ir Romualdo Rakausko) tradicijos, nei prie postkonceptualios nuobodulio estetikos, kuri naudoja fotoaparatą registruoti menininkų emocines būsenas, matymo ir percepcijos problemas. Vikšraičio fotografija vienu metu ir dokumentiška, ir inscenizuota, autorius nebijo pats atsistoti prieš kamerą ir apsinuoginti — tiesiogine ir perkeltine prasme.

Visus apdovanotus leidinius galima apžiūrėti Vilniaus knygų mugėje veikiančioje leidinių parodoje.

Kiti tinklaraščio įrašai

Spaustuvėje KOPA spausdintas leidinys pagerbtas „Knygos meno“ konkurse

Jau tradiciniu tapęs „Knygos meno“ konkursas šiemet vėl negaili liaupsių geriausiems šalies dailininkams, iliustruotojams, dizaineriams, leidėjams bei spaustuvėms. Konkursas vainikuotas Vilniaus knygų mugėje, kurios metu pristatytos bei apdovanotos gražiausios Lietuvoje išleistos 2019 metų knygos. Tai vienas iš svarbiausių kultūrinių renginių šalyje, kasmet nenustojantis stebinti kokybiškais bei kūrybiškumo nestojančiais leidiniais.

Skaityti daugiau

„Memorabilia” Įvertinta dar vienu prestižiniu apdovanojimu

Jau anksčiau ne kartą džiaugėmės šiuo išskirtinės konstrukcijos ir meninės vertės leidiniu, atsiradusiu kūrėjų talento bei fantazijos ir poligrafinės kokybės sandūroje. Šį kartą žinia dar labiau įkvepia – iš didžiulio projektų kiekio „Memorabilia” išsiskyrė prestižiniame dizaino renginyje „Red Dot Award”.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616