Spaudos sektoriaus pokyčiai: ko tikėtis technologijų amžiuje

Spaudos sektoriaus pokyčiai: ko tikėtis technologijų amžiuje

Žinoma, negalima neigti didelės naujųjų technologijų įtakos, nes dirbantieji su spauda iš tiesų privalėjo prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančios situacijos. Tokie išradimai, kaip elektroninės skaityklės, buvo sutikti su dideliu entuziazmu, kaip priemonė, iš pagrindų pakeisianti skaitymo procesą ir jo suvokimą. Technologijų raida kartu su ekonomine krize, palietusia beveik visas industrijas, tapo iššūkiu, kurį įveikė ne visi.

Visgi, po krizės atsitiesiančiose didžiausiose pasaulio ekonomikose galima stebėti teigiamus spaudos sektoriaus pokyčius. Pavyzdžiui, jau trečius metus iš eilės Vokietijos rinkoje išlaidos spausdintinei reklamai kyla. Tai rodo rinkos tyrimų kompanijos Nielsen atlikto tyrimo duomenys. Remiantis šiais duomenimis, 2016-aisiais į spausdintą reklamą Vokietijoje buvo investuota apie 10.5 milijardo eurų — tai rodo 2,6% augimą, lyginant su praėjusiais metais. Nuo 2013  šis skaičius išaugo beveik 400 milijonų eurų. 

Geresni rezultatai Vokietijoje pastebimi ir daugelyje kitų su spauda susijusių sričių: laikraščių leidyboje (4.9 milijardo eurų išleista spausdintinei reklamai, + 4% lyginant su 2015), išorės reklamoje (1.8 milijardo, + 7.9%), žurnalų leidyboje (0.4 milijardo, + 1.7%). Visose šiose srityse fiksuotas stiprus augimas. Remiantis statistika, tik viešojo sektoriaus segmente fiksuotas - 1.8% mažėjimas. Po žemo 2013-ųjų rezultato, spausdintinė reklama pradėjo atsigauti ir kilimas praėjusiais metais jau buvo ryškus. Kita vertus, reklamos išlaidos internete krito 4.2%. Galima teigti, kad nusistovi naujos tendencijos — reklamos internete gausa ir augantis jos blokavimo programų naudojimas verčia atsigręžti į tradicines, jau patikrintas priemones.

Pagal tos pačios agentūros atliktą studiją Jungtinėse Amerikos Valstijose, 51% apklaustųjų naujienas skaito vien spaudoje. Likę respondentai šalia spausdintų laikraščių renkasi internetines naujienų platformas. Tik 5% visų apklaustųjų naujienas sužino išskirtinai tik iš internetinių šaltinių. 

Kaip jau minėjome, akivaizdu, kad spaudos sektoriaus atstovai nestovi vietoje ir ieško būdų, kaip prisitaikyti prie naujausių technologijų diktuojamo tempo. Geras pavyzdys galėtų būti vis populiarėjančios spaudos internetu (web-to-print) paslaugos. Natūralu, kad be technologijų savo gyvenimo neįsivaizduojantys klientai mielai užsako nesudėtingus spaudos gaminius internetu, ir gauna juos tiesiai į namus. Todėl tokių spaudos paslaugų paklausa vis didėja. Lietuvoje šioms technologijoms plėtoti sąlygos yra labai palankios, nes IT sritis itin aktyvi ir gerai išvystyta. 

Apibendrinant galime teigti, kad spaudos sektorius sėkmingai prisitaikė prie pokyčių ir ateityje mūsų laukia dar daug projektų ir iššūkių, kuriuos priimsime kaip dar vieną tobulėjimo galimybę. 

Kiti tinklaraščio įrašai

Spaudos pramonė pandemijos akivaizdoje

Netikėtai pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija sukrėtė įvairių šakų pramones ir turėjo įtakos kone kiekvienam verslui visose šalyse. Susidariusi situacija be išimties palietė ir spaustuves. Nežinomybės ir neapibrėžtumo laikotarpiu itin vertinga bet kokia esamą situaciją apibrėžianti ir nušviečianti informacija. Ją atradome vieno didžiausių spaudos įrenginių gamintojo Heidelberg spaudos pramonės priemonių klimato ataskaitoje.

Skaityti daugiau

Dvidešimt devyneri spaustuvės KOPA metai

Ko gero kiekvienas tikisi gimimo dieną paminėti įsimintinai. Šis balandžio vidurys neabejotinai išskirtinis – pandemijos akivaizdoje pasitikome 29-ąjį spaustuvės KOPA gimtadienį. Nors karantino apribojimai neleido susirinkti visam įmonės kolektyvui ir gyvai užpūsti gimtadienio torto žvakučių, virtualiai dalinomės mintimis apie spaustuvės įkūrimą ir ateities įžvalgas.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616