• LT
 • EN
 • RU
 • DE
 • SE
 • NO
 • FR

Paskelbti auksiniai Lietuvos spaudos fotografijos kadrai

Paskelbti auksiniai Lietuvos spaudos fotografijos kadrai

Simboliška, kad ceremonija vyko Spaudos laisvės, kalbos ir knygos dienos ( gegužės 7 d.) išvakarėse. Tai yra pati geriausia proga įvertinti pačius aštriausius ir kūrybiškiausius metų kadrus, kuriuos fiksuoja laisvai mąstantys fotožurnalistai.

Šių apdovanojimų organizatorius — spaudos fotografas, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Vakaro metu būtent jis pristatė visų kategorijų nominuotus ir apdovanotus kadrus, kurių autoriams prizus įteikė temų rėmėjai. 

Nuotr. Visi 2017 metų auksinio kadro laureatai. Eimanto Genio nuotrauka.

Šiais metais konkurse buvo pristatyta ir viena svarbi naujovė — „Multimedijos” kategorija, kurioje varžosi geriausi tarpdisciplininiai video-projektai. Šios temos nugalėtojais tapo šiuolaikinių medijų agentūra „Nanook”, sukūrusi įtaigų video pasakojimą apie Lietuvos parolimpiečius „Galia nugalėti”.

Tradicinėms konkursui kategorijoms pateiktoms nuotraukoms taikoma griežta taisyklė, neleidžianti naudotis kompiuterinėmis redagavimo priemonėmis (jos leidžiamos tik vienoje temoje „Spindesys”). Tai leidžia įvertinti ne tik fotografų profesionalumą, bet ir kūrybiškumą. Griežtos taisyklės nesukliudė fotožurnalistams iš visos Lietuvos pateikti konkursui daugiau negu 4000 nuotraukų, kurias peržiūrėjo ir įvertino kompetentinga tarptautinė komisija. 

Lietuvos spaudos fotografijos apdovanojimai — nekomercinis renginys, todėl kiekvieną temą remia vis kita įmonė ar institucija. Spaustuvės KOPA direktorius Saulius Mudėnas įteikė prizą naujienų portalo DELFI fotografui Andriui Ufartui, kurio kadras tapo auksiniu „Gyvenimo” temoje. Šią nuotrauką, kartu su kitomis kategorijose nominuotose nuotraukose galite išvysti nemokamame Lietuvos spaudos fotografijos metraštyje, kurį spausdino KOPA.

Renginio metu publika negailėjo aplodismentų talentingiems fotožurnalistams, kasdien fiksuojantiems nekasdieniškus kasdienybės momentus, kupinus emocijų, humoro ir kontrastų — mes linkime jiems įkvėpimo, ryžto ir atkaklumo kasmet siekti vis geresnių rezultatų.

Kiti tinklaraščio įrašai

Dvidešimt devynerius metus rašoma spaustuvės istorija

Ko gero kiekvienas tikisi gimimo dieną paminėti įsimintinai. Šis balandžio vidurys neabejotinai išskirtinis – pandemijos akivaizdoje pasitikome 29-ąjį spaustuvės KOPA gimtadienį. Nors karantino apribojimai neleido susirinkti visam įmonės kolektyvui ir gyvai užpūsti gimtadienio torto žvakučių, virtualiai dalinomės mintimis apie spaustuvės įkūrimą ir ateities įžvalgas.

Skaityti daugiau

Spaustuvėje KOPA spausdintas leidinys pagerbtas „Knygos meno“ konkurse

Jau tradiciniu tapęs „Knygos meno“ konkursas šiemet vėl negaili liaupsių geriausiems šalies dailininkams, iliustruotojams, dizaineriams, leidėjams bei spaustuvėms. Konkursas vainikuotas Vilniaus knygų mugėje, kurios metu pristatytos bei apdovanotos gražiausios Lietuvoje išleistos 2019 metų knygos. Tai vienas iš svarbiausių kultūrinių renginių šalyje, kasmet nenustojantis stebinti kokybiškais bei kūrybiškumo nestojančiais leidiniais.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

 • Industrijos g. 12, Biruliskės
 • 54469 Kauno raj.
 • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

 • M. K. Čiurlionio g. 82A,
 • 03100 Vilnius
 •  +370 37 301 616