Menininkų užduotis — prikelti pastatą naujam gyvenimui

Menininkų užduotis — prikelti pastatą naujam gyvenimui

Ilgus metus spaustuvės KOPA teritorijoje stovėjęs pastatas šiemet pakeitė savo veidą. Jis tapo paviršiumi, leidusiu atsirasti naujam studijos „Gyva grafika” projektui. Pastato fasadą, matomą iš gatvės pusės, kūrėjai papuošė spaustuvės vertybes atskleidžiančiu piešiniu. Trupančio tinko tekstūra, kintanti nuo laiko ir gamtos stichijų poveikio, tapo išskirtiniu fonu, suteikiančiu papildomą, istorinę reikšmę. Neryškios, žemiškos piešinio spalvos organiškai susilieja su pastatu, sudarydamos įspūdį, kad iliustracija visada buvo neatskiriama fasado dalis.

Tapyba spaustuvė KOPA

Nuotr. Gyva Grafika 

Pastaruoju metu galime stebėti atgimstančias tobulesnes, kūrybiškas gatvės meno formas, spalvomis ir idėjomis džiuginančias praeivius miesto erdvėse. Tokie kūriniai greitai tampa traukos taškais, formuojančiais naują — šiuolaikišką, saugų ir modernų — miesto veidą. Vieni iš labiausiai žinomų šios srities atstovų, kuriančių Kaune yra grupės „Morfai” (sukūrę garsųjį „Žvaigždžių sėjiką”) bei „Gyva grafika” (apie juos daugelis kauniečių pirmą kartą išgirdo 2013, kai Fluxus ministerijos pastatą papuošė „Senelis išminčius”). Didelis dėmesys aplinkai, kontekstui, idėjai ir įgyvendinimui — iš šių dalykų susideda sėkmingas urbanistinio meno kūrinys. 

 

Lietuvoje pamažu atsiranda ne tik gatvės meno festivalių, bet ir specialių šiai temai skirtų leidinių. Juose apžvelgiami įdomiausi miesto erdves puošiantys kūriniai. Neseniai išleistas „Kauno gatvės meno gidas” (gido dizainerė Indrė Vasiliauskienė) gali tapti puikiu kompanionu norintiems išvengti turistinių vietų, ieškantiems unikalaus, meniško miesto veido. Šį leidinį sudarė gatvės meno festivalio „NYKOKA” organizatoriai, aktyviai skatinantys miesto kultūros atgimimą. Tokie renginiai ir idėjos labai svarbūs tiek kultūriniu, tiek socialiniu aspektais. Viešosios miesto erdvės tampa išskirtinės, įdomios ir aktualios. 

 

Nors pastatas stovi uždaroje spaustuvės KOPA teritorijoje, jis puikiai matomas iš gatvės pusės, todėl jau teko sulaukti nuoširdžių praeivių ir kaimynų reakcijų. Atgarsiai pasiekė mūsų komandą tiek socialiniais tinklais, tiek iš lūpų į lūpas — tai, ko gero, pats svarbiausias įvertinimas. 

Judėti į priekį, mąstyti kūrybiškai, tobulinti save ir savo aplinką — to siekiame kiekvieną dieną, todėl net ir smulkios detalės tampa reikšmingos. Nenustokite ieškoti įkvėpimo, nes jis visur aplinkui!

Kiti tinklaraščio įrašai

„Memorabilia” Įvertinta dar vienu prestižiniu apdovanojimu

Jau anksčiau ne kartą džiaugėmės šiuo išskirtinės konstrukcijos ir meninės vertės leidiniu, atsiradusiu kūrėjų talento bei fantazijos ir poligrafinės kokybės sandūroje. Šį kartą žinia dar labiau įkvepia – iš didžiulio projektų kiekio „Memorabilia” išsiskyrė prestižiniame dizaino renginyje „Red Dot Award”.

Skaityti daugiau

Tęsiame vasaros tradiciją: baidarių žygis Dubysos upe

Aktyviai praleisti savaitgalį kartu nutarė pardavimų ir gamybos administracijos komandos. Plaukti baidarėmis – viena iš spaustuvės KOPA tradicijų, šį kartą pasirinkome plaukimą Dubysos upe.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616