• LT
 • EN
 • RU
 • DE
 • SE
 • NO
 • FR

Prasideda jubiliejinis Vilniaus festivalis

Prasideda jubiliejinis Vilniaus festivalis

Visiems Lietuvos klasikinės muzikos gerbėjams, ko gero, puikiai žinomas vienas solidžiausių klasikinės muzikos forumų Lietuvoje — Vilniaus festivalis. Spaustuvė KOPA jau ne vienus metus rūpinasi festivalio spaudos užsakymais. Šiemet šis renginys mini solidų, bet jaunatvišką jubiliejų — muzikos mylėtojus į vasarišką šventę sukvies jau dvidešimtą kartą. Šią ypatingą progą organizatoriai nusprendė paminėti taip, kaip niekada: tiek žinomų vardų, pačio aukščiausio lygio solistų ir atlikėjų forumo svečiai dar nėra matę. Šiemet festivalio tema — „Planetų takas, Birželis danguje ir muzikoje”. 

Nenuostabu, kad šių metų programoje ryškiai žiba ypatingi muzikos padangės šviesuliai — tokios tarptautinės žvaigždės kaip talentingiausia šių laikų solistė Angela Gheorghiu. Ji pasirodys festivalio atidarymo koncerte birželio 3 dieną. A. Gheorghiu — rumunų kilmės solistė per savo karjerą koncertavusi tokiose prestižinėse scenose kaip Niujorko Metropoliteno opera, Londono Karališkoji operoje, Vienos valstybinė opera ir Milano La Scala. Ji ypač išgarsėjo vaidmenimis Pučinio operose. Šios išskirtinės solistės repertuare ryškiausi ir pagrindiniai vaidmenys — Violeta, Mimi, Magda, Adina ir Džiuljeta. Angela Gheorghiu garsėja savo plačiu balso diapazonu, kurį ne kartą pademonstravo ne tik gyvai, bet ir geriausiose pasaulio studijose padarytuose garso įrašuose.

spaustuve-kopa-viniaus-festivalis

spaustuve-kopa-viniaus-festivalis

Kartu su ryškiąja operos žvaigžde dainuos talentingasis tenoras, iš Rumunijos kilęs Marius Brenciu. Solistai pasirodys kartu su Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro simfoniniu orkestru. Šiame orkestre griežia net apie 100 muzikantų, iš jų daugelis rengia solo pasirodymus. Orkestras koncertuoja ir kaip savarankiškas kolektyvas.

Kiekvienais metais festivalio ašimi tapdavo autorinis Lietuvos kompozitorių vakaras. Ne išimtis ir šie metai, šį sezoną ašimi bus kompozitoriaus, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Fausto Latėno 60-mečio autorinis koncertas „Muzika kaip teatras“. Festivalio organizatoriai žada spalvingą Lietuvos muzikos atlikėjų žvaigždyną.
Tai — vos keli renginiai ir atlikėjai, kurie džiugins muzikos gerbėjus iki pat birželio 21 dienos. 

Spaustuvės KOPA indėlis į šio renginio gyvavimą — jubiliejinis festivalio katalogas. Jame apžvelgiama visa 20 metų festivalio istorija, nuo pat pirmojo, įvykusio 1997-jų vasarą. Jubiliejinis katalogas — išskirtinis, įdomios konstrukcijos leidinys. Buvo pasirinktas klijuotos brošiūros su atvartais ir atvira nugarėle sprendimas, kuris užtikrina, kad brošiūra yra lengvai ir patogiai vartoma.

 

spaustuve-kopa-viniaus-festivalis

spaustuve-kopa-viniaus-festivalis

Spaustuvė KOPA džiaugiasi kiekvienu prasmingu bendradarbiavimo projektu, o ne vienus metus trunkanti draugystė su Vilniaus festivaliu ypatingai miela širdžiai, nes šio renginio filosofija ir vertybės mums itin artimos. Linkime muzikos padangėje švytėti dar daugybę metų!

Kiti tinklaraščio įrašai

Spaustuvėje KOPA spausdintas leidinys pagerbtas „Knygos meno“ konkurse

Jau tradiciniu tapęs „Knygos meno“ konkursas šiemet vėl negaili liaupsių geriausiems šalies dailininkams, iliustruotojams, dizaineriams, leidėjams bei spaustuvėms. Konkursas vainikuotas Vilniaus knygų mugėje, kurios metu pristatytos bei apdovanotos gražiausios Lietuvoje išleistos 2019 metų knygos. Tai vienas iš svarbiausių kultūrinių renginių šalyje, kasmet nenustojantis stebinti kokybiškais bei kūrybiškumo nestojančiais leidiniais.

Skaityti daugiau

„Memorabilia” Įvertinta dar vienu prestižiniu apdovanojimu

Jau anksčiau ne kartą džiaugėmės šiuo išskirtinės konstrukcijos ir meninės vertės leidiniu, atsiradusiu kūrėjų talento bei fantazijos ir poligrafinės kokybės sandūroje. Šį kartą žinia dar labiau įkvepia – iš didžiulio projektų kiekio „Memorabilia” išsiskyrė prestižiniame dizaino renginyje „Red Dot Award”.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

 • Industrijos g. 12, Biruliskės
 • 54469 Kauno raj.
 • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

 • M. K. Čiurlionio g. 82A,
 • 03100 Vilnius
 •  +370 37 301 616