„Vitas Luckus. Biografija. Kūryba“ pelnė pagrindinį prizą knygos meno konkurse „Vilnius’2014“

„Vitas Luckus. Biografija. Kūryba“ pelnė pagrindinį prizą knygos meno konkurse „Vilnius’2014“

Manau, kad iš dalies man pavyko suvokti, jog į fotografiją, nekreipiant dėmesio į jos dokumentiškumą, galima žiūrėti kaip į abstraktų gamtos reiškinį. Norėčiau išaukštinti spaudos fotografiją, paso, dokumentinę fotografiją, nenorėčiau pažeminti hepeningo fotografijos, ar tai būtų kičas, ar tai būtų fotografija ant keramikos, ant medalionų. Svarbiausia, kad tai fotografija, kurią suprantu, kaip dalį mocartiško jausmo. Visos kryptys ir sritys yra įdomios. Nesvarbu, kurią pasirinksi, svarbu, kaip ir su kokiu talentu prie jos prisiliesi, ir ne darbo valandų skaičius sudaro visumą, o išgyvento nesuprantamo sapniško jausmo išraiška, kad fotografija skambėtų kaip muzika.

Vitas Luckus

Spaustuves diplomas uz knygos V. Luckus Biografija kūryba

Spaustuve kopa apdovanojimu iteikime

Monografija „Vitas Luckus. Biografija. Kūryba“ yra išsami fotografo kūrybinio palikimo studija, kuri Lietuvos ir užsienio visuomenei pirmą kartą pristato visą originalaus kūrėjo idėjų ir raiškos spektrą, atskleidžia autoriaus meninį fenomeną. Šios menotyrinės ir memorialinės atodangos iš esmės keičia požiūrį į sovietmečio fotografijos meno procesus.
Vitas Luckus (1943–1987) – tai modernios epochos asmenybė su reformatoriška dvasia ir pranašo dalia. Menininkas vienas pirmųjų Sovietų Sąjungoje nutiesė tiltą į postmodernizmą, savo avangardine raiška išplėtęs dominavusios lietuvių fotografijos mokyklos estetikos ribas. Leidinyje publikuojamus Luckaus kūrinius lydi autoriaus užrašai, laiškai ir dokumentai. Fotografo artimųjų, draugų ir kolegų atsiminimai apie jo darbą, pomėgius, tragišką likimą bei menotyrininkų įžvalgos atkuria charizmatiškos asmenybės portretą ir atskleidžia kūrybos panoramą. Pasak fotografo archyvą išsaugojusios Tatjanos Luckienės-Aldag, buvo svarbu sukauptą informaciją ne tik sudėti į visumą, bet pateikti ją taip, kad žmonės suprastų Vito idėjas ir pajaustų jo dvasią.

Knygų sudarytojos: Margarita Matulytė ir Tatjana Luckienė-Aldag
Leidėjas: Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius, Lietuvos dailės muziejus
Spaustuvė: Uždaroji dizaino ir leidybos AB KOPA
Dizainas: Jurgis Griškevičius

Techninė ledinio informacija:
„Vitas Luckus. Kūryba“, 2014 m., 564 p., popierius: Arctic Paper Artic Volume Ivory 150 g/m; Arctic Paper munken Pure Rought 120 g/m. Tiražas 900 egz.
„Vitas Luckus. Biografija“, 2014 m., 240 p., popierius: Arctic Paper munken Pure Rought 120 g/m. Tiražas 600 egz.

Kiti tinklaraščio įrašai

Kasmetiniuose „Knygos meno” konkurso apdovanojimuose – trys spaustuvės KOPA leidiniai

Sukaktys ir jubiliejai turi savybę mus užklupti netikėtai – tą itin aiškiai pajautėme supratę, kad vienintelė Lietuvoje, tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet jau dvidešimtoji. Tai, be abejonės, vienas iš svarbiausių metų kultūrinių renginių ne tik skaitytojams, autoriams, leidėjams, bet ir spaustuvėms. Vieni grįžta nešini pilnais maišais naujausių knygų, o mes su dideliu nekantrumu laukiame „Knygos meno“ konkurso rezultatų.

 

Skaityti daugiau

Ministro pirmininko vizitas spaustuvėje KOPA

Šiandien, lapkričio 12 d. dar dažais kvepiančioje spaustuvėje viešėjo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Vizito tikslas pasikalbėti apie įsikūrimo džiaugsmus ir bendras Laisvos Ekonominės zonos (LEZ) aplinkybes, kurias reikėtų pagerinti.

 

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • (8 37) 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 5 233 1212