Spaustuvės leidinys - užrašinė „Mano idėjos“ laimėjo „Spaudos gaminio 2015“ apdovanojimą

Spaustuvės leidinys - užrašinė „Mano idėjos“ laimėjo „Spaudos gaminio 2015“ apdovanojimą

2015 m. lapkričio 12 d. Lietuvos spaustuvininkų asociacija (LISPA) LR Vyriausybėje organizavo aštuntuosius Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimus, į kuriuos gausiai susirinko spaustuvių, mokslo, ministerijų atstovai bei studentai.
Šiemet LISPA apdovanojimuose skirta 13 nominacijų spaustuvėms ir jų darbuotojams: „eksportuotojas“, „lyderis (didelių ir vidutinių įmonių)“, „lyderis (mažų ir labai mažų įmonių)“, „inovatyciausia spaustuvė“, „žaliausia spaustuvė“, „žinių spaustuvė“, „socialiai atsakinga spaustuvė“, „spaudos gaminys“, „kūrybinių sprendimų spaustuvė“, „metų darbuotojas“, „išmaniausias gaminys“, „metų pakuotės dizainas“ ir „inovatyviausia etiketė“.

Renginyje buvo apdovanotos tik 8 spaustuvės, viena jų – spaustuvė KOPA. Spaustuvės atstovams buvo įteiktas apdovanojimas kategorijoje „Spaudos gaminys 2015“ už originalaus dizaino užrašinę „Mano idėjos“ (dizainas, Jovita Bliūdžiūtė).

Užrašinė “Mano idėjos” sujungia idėją, technologinius sprendimus ir dizainą į vieną bendrą visumą. Plačiau apie gaminį skaitykite paspaudę žemiau esančią nuorodą:


Technologija

Gaminio komplektaciją sudaro: užrašinė ir pakuotė.
Pakuotė.
Pakuotės viršelio apdailai naudojami blizgūs dažai, iškirstas langelis adresui.
Medžiagos: užrašinės pakuotė pagaminta iš ekologiško gofro kartono.
Užrašinė:

Viršelis pagamintas iš 1 mm storio kartono ir iškirtas pagal formą. Išorinė pusė apklijuota juoda Geltex medžiaga, o vidinė - raudonu Surbalin popieriumi. Išorinė medžiaga parinkta atsižvelgiant į praktinę gaminio funkciją: užrašinė turi būti netepli, atspari braižymui. Puslapių atskyrimui ir knygelės užspaudimui parinktos atlasinė juostelė ir raudonos spalvos gumytė. Atlasinės juostelės-skirtuko apačia nukirpta ir užlydyta, kad ji neirtų.

Popierius - Scandia 2000 Natural: patogus rašymui, nepersišviečiantis. Įsegti du kalkinio popieriaus dvilapiai.
Įrišimas. Užrašams skirtas vidaus blokas yra susiūtas baltais siūlais. Taikytas nestandartinio įrišimo būdas – atvira nugarėlė (“open spine”).
Greta technologinių inovacijų galima išskirti ir dizaino naujoviškumą, kuris pateisino leidiniui iškeltą tikslą ir pakeitė standartinio darbo kalendoriaus vartojimo koncepciją.

spaustuves kopa uzrasine metu spaudos gaminys

Meninis sprendimas

Užrašinė „Mano idėjos“ atveria platesnes panaudojimo galimybes. Atsižvelgiant į daugiakultūrinius užrašinės panaudojimo aspektus, vidinių puslapių dizaine vyrauja simboliai ir daugiakalbiškumo motyvai, o siekiant pabrėžti gaminio kilmę tam tikruose elementuose išryškinama nacionalinė – lietuvių kalba.

metu spaudos gaminys dizainas kopa

Konservatyvus, klasikinis raudonos ir juodos spalvų derinys puikiai tinka naudoti tiek verslo aplinkoje, tiek laisvalaikiu. Užrašinės viršelio akcentas – idėjos simbolis lempa (šilkografija) ir keli žybsintys, sidabrine folija dengti taškeliai.
Nors abiejų popieriaus rūšių storis beveik identiškas - suderinus skirtingas faktūras ir atsiradus peršviečiamumui sukuriamas netikėtumo efektas. Iliustracijos pagyvina leidinį, intriguoja. Naudojamos trys Pantone paletės spalvos.
Vidaus grafika neįpareigojanti, pasirinktas taškelių motyvas, leidžiantis kūrybiškai plėtoti savo idėjas.

Apdovanojimą įteikęs LR ūkio viceministras Marius Skarupskas savo kalboje pabrėžė: „smagu, kad vis dar kuriama tai, ką galima ne tik skaityti, bet ir paliesti…“

 

Kiti tinklaraščio įrašai

Dvidešimt devynerius metus rašoma spaustuvės istorija

Ko gero kiekvienas tikisi gimimo dieną paminėti įsimintinai. Šis balandžio vidurys neabejotinai išskirtinis – pandemijos akivaizdoje pasitikome 29-ąjį spaustuvės KOPA gimtadienį. Nors karantino apribojimai neleido susirinkti visam įmonės kolektyvui ir gyvai užpūsti gimtadienio torto žvakučių, virtualiai dalinomės mintimis apie spaustuvės įkūrimą ir ateities įžvalgas.

Skaityti daugiau

Spaustuvėje KOPA spausdintas leidinys pagerbtas „Knygos meno“ konkurse

Jau tradiciniu tapęs „Knygos meno“ konkursas šiemet vėl negaili liaupsių geriausiems šalies dailininkams, iliustruotojams, dizaineriams, leidėjams bei spaustuvėms. Konkursas vainikuotas Vilniaus knygų mugėje, kurios metu pristatytos bei apdovanotos gražiausios Lietuvoje išleistos 2019 metų knygos. Tai vienas iš svarbiausių kultūrinių renginių šalyje, kasmet nenustojantis stebinti kokybiškais bei kūrybiškumo nestojančiais leidiniais.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616