Spaustuvės dizainerei įteiktas apdovanojimas už architekto Algimanto Sprindžio knygos dizainą

Spaustuvės dizainerei įteiktas apdovanojimas už architekto Algimanto Sprindžio knygos dizainą

Žinant Jovitos potraukį architektūrai ir aistrą jos darbui (leidinių dizainas), nekilo abejonių, kad architekto Algimanto Sprindžio knygos dizaino projektas yra skirtas jai.

„Taip susiklostė, kad beveik dešimt metų gyvendama Kaune miestui pajutau prieraišumą: jis nedidelis, jaukus, bręstantis ir net sovietmečiu sugebėjęs išlaikyti tą patriotiškumo jausmą, kuris užgimė tarpukariu. Džiaugiuosi, jog galėjau sukurti knygą apie architektą, kurio statinių buvusioje laikinojoje sostinėje labai daug. Maketuojant gausią vizualinę medžiagą gėrėjausi kūrėjo darbštumu ir kruopštumu. Paties architekto požiūris į darbą tarsi įpareigojo atsakyti jam tuo pačiu ir sukurti kokybišką bei profesionalų leidinį„  – spaustuvės KOPA dizainerė Jovita Bliūdžiūtė.

Knyga apie architekto Algimanto Sprindžio kūrybą yra viena iš serijos leidinių apie Lietuvos architektus. Iš anksto nurodytas siūtos, kietu viršeliu rištos knygos formatas neapriboja kūrybinės laisvės renkant apdailos medžiagas, spalvas, popierių, stilistiką, o dirbant su knygos autore doc. Dr. Vaida Almonaityte – Navickiene buvo jaučiamas pasitikėjimas, diskutuojama, daug kalbama apie architekto darbus ir reikšmę Kauno miestui.

Tikriausiai, nors ir sparčiai, tačiau šiltai vykęs knygos kūrimo procesas įtakojo ir galutinį rezultatą. Viršeliui parinkta švelni samaninės spalvos surbalin Linea medžiaga, deranti su plonytėmis raidėmis, primenančiomis ranka nubraižytą architekto darbą.
Vidaus popierius – 150 g Galerie Volume – parinktas neatsitiktinai: darbo pradžioje numatyta, jog bus daug iliustracijų, todėl naudojant purų popierių išvengiama jų peršviečiamumo.
Tinklelis nėra griežtas, nuotraukos ir iliustracijos komponuojamos laisvai, tad kiekvienas atvertimas yra individualus, išsiskiriantis iš kitų.

spaustuves dizaineres diplomas

Leidinys apie brandaus amžiaus, Kaune itin gerbiamą architektą, todėl buvo panaudoti klasikiniai šriftai. Knygoje atskleidžiami esminiai architekto kūrybos bruožai ir savitumai. Jie iliustruojami gausia nepublikuota ikonografija, amžininkų atsiminimais bei šiame kontekste ypač stiprų emocinį ir kūrybinį krūvį perteikiančiais architekto ranka pieštais eskizais.

Kiti tinklaraščio įrašai

Tęsiame vasaros tradiciją: baidarių žygis Dubysos upe

Aktyviai praleisti savaitgalį kartu nutarė pardavimų ir gamybos administracijos komandos. Plaukti baidarėmis – viena iš spaustuvės KOPA tradicijų, šį kartą pasirinkome plaukimą Dubysos upe.

Skaityti daugiau

LDS leidinys MEMORABILIA pagerbtas prestižiniuose The One Club for Creativity apdovanojimuose

Rašyti apie meną nelengva, ypatingai dabar, kai visuotinis skubėjimas ir vartojimas bet kokias laiko ir susikaupimo reikalaujančias veiklas stumia į paribį. Pavargę ir persisotinę lengvai pasiekiamomis naujienomis, vis rečiau sugebame tiesiog sustoti, susikaupti ir perskaityti tai, ką turime priešais save. Šiandien – apie „Memorabilia“, galbūt mažai girdėtą Lietuvoje, bet įvertintą The One Club for Creativity apdovanojimuose Niujorke.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616