Spaustuvėje KOPA spausdinta Vito Luckaus monografija „Vitas Luckus. Biografija. Kūryba“ Prancūzijoje pripažinta geriausia istorine knyga

Spaustuvėje KOPA spausdinta Vito Luckaus monografija „Vitas Luckus. Biografija. Kūryba“ Prancūzijoje pripažinta geriausia istorine knyga

Seniausio ir didžiausio fotografijos festivalio Europoje konkursui Les Rencontres de la Photographie, rengiamam jau 46 metus Arlyje (Prancūzija), buvo pateiktos 728 knygos iš viso pasaulio. Komisija, kurios nariais buvo ir garsūs knygų ekspertai Markus Schaden, Rémi Coignet ir Horacio Fernandez, išrinko fotografijos leidinius dviejose kategorijose – geriausios autorinės ir geriausios istorinės knygos nominacijoms.
Pirmą kartą šio prestižinio festivalio istorijoje įvertintos net dvi lietuviškos fotografijos knygos, vienintelės iš Baltijos regiono:

  • Vito Luckaus monografija „Vitas Luckus. Biografija. Kūryba“ nominuota istorinės knygos kategorijoje. Leidėjai – Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius kartu su Lietuvos dailės muziejumi (sudarytojai – Margarita Matulytė ir Tatjana Luckienė-Aldag), dizainą kūrė Jurgis Griškevičius, spausdino spaustuvė KOPA;
  • NoRoutine Books publikuota Gyčio Skudžinsko išskirtinio dizaino knyga „Albumas“, nominuota autorinės knygos kategorijoje.

Nepaisant to, kad V.Luckaus monografija varžėsi su didžiausių ir pasaulyje garsių leidyklų, tokių kaip „Steidl“, „Aperture“,„Kehrer“, knygomis, pristačiusiomis pasaulinio garso fotografus: Diane Arbus, Henrį Cartier-Bressoną, Martiną Parrą, aštuonių narių komisija už Vito Luckaus monografiją balsavo vienbalsiai. Nugalėtojus išrinko „Metų atradimo“ konkurso nominuotojai Krzysztofas Candrowiczius, Louise Clements, Fannie Escoulen, Claire Jacquet, Francesco Zanotas bei Vera Michalski ir Jérôme Marcas.

Knygų apdovanojimai 2015 / PRIX DU LIVRE 2015 / 2015 BOOK AWARDS

Nugalėtojai / Lauréats / winners:

PRIX DU LIVRE HISTORIQUE / Historical Book Award
Monograph Vitas Luckus. Works. Biography
Margarita Matulytė et Tatjana Luckiene-Aldag
Kaunas Photography gallery & Lithuanian Art Museum, dec. 2014

PRIX DU LIVRE D’AUTEUR / Author Book Award
Tommaso Tanini / Discipula
H. said he loved us
Discipula Editions, nov. 2014

Mentions spéciales / Special mentions :
Miguel Angel Toneron, "The Random Series", Editorial RM, 2014
Dima Gavrysh, Douglas NIckel, "Inshallah", Kehrer Verlag, 2015

Spaustuves spausdinta knyga Vitas Luckus pripazinta Prancūzijoje

Apdovanojimų ceremonija vyko antikiniame teatre, stebint tūkstantinei miniai. Istorinės knygos kategorijos laimėtoją paskelbęs K. Candrowiczius savo kalboje sakė: „Istorija visada yra rašoma nugalėtojų, taip pat ir fotografijos istorija. Be tokio galingo įrankio, kaip dalijimasis informacija bei komunikavimas per muziejus, galerijas, žiniasklaidą ir įvairius leidinius, mes niekada nebūtume išgirdę apie tokius menininkus, kaip Avedonas, Newtonas, Cartier-Bressonas, Cindy Sherman ar Nan Goldin. Tačiau kitapus geležinės uždangos gyvenę kūrėjai niekuomet neturėjo prieigos prie tokių galingų įrankių. Tad ši knyga – tai Vito Luckaus sugrąžinimas į pasaulio fotografijos istoriją, į kurią, nepaisant išskirtinio talento, būdamas gyvas dėl tuometinės politinės sistemos patekt tiesiog negalėjo.“ (šaltinis: lrytas.lt).

Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovas Gintaras Česonis džiaugiasi, kad svarbiausiame Europos fotografijos festivalyje, kurį aplanko beveik 100.000 žiūrovų, pastebimos ir mažosios šalys.

 

Kiti tinklaraščio įrašai

Spaudos pramonė pandemijos akivaizdoje

Netikėtai pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija sukrėtė įvairių šakų pramones ir turėjo įtakos kone kiekvienam verslui visose šalyse. Susidariusi situacija be išimties palietė ir spaustuves. Nežinomybės ir neapibrėžtumo laikotarpiu itin vertinga bet kokia esamą situaciją apibrėžianti ir nušviečianti informacija. Ją atradome vieno didžiausių spaudos įrenginių gamintojo Heidelberg spaudos pramonės priemonių klimato ataskaitoje.

Skaityti daugiau

Dvidešimt devyneri spaustuvės KOPA metai

Ko gero kiekvienas tikisi gimimo dieną paminėti įsimintinai. Šis balandžio vidurys neabejotinai išskirtinis – pandemijos akivaizdoje pasitikome 29-ąjį spaustuvės KOPA gimtadienį. Nors karantino apribojimai neleido susirinkti visam įmonės kolektyvui ir gyvai užpūsti gimtadienio torto žvakučių, virtualiai dalinomės mintimis apie spaustuvės įkūrimą ir ateities įžvalgas.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616