• LT
 • EN
 • RU
 • DE
 • SE
 • NO
 • FR

Spaustuvė KOPA ir festivalis SCANORAMA - jau 5 metai kartu

Spaustuvė KOPA ir festivalis SCANORAMA - jau 5 metai kartu

Per trylika metų susiformavusi „Scanoramos“ reputacija užtikrina lankytojams ir partneriams, kad kiekvienas filmas yra kruopščiai atrinktas ir įtrauktas į programą dėl konkrečios priežasties. Todėl kasmet „Scanorama“ savo žiūrovams gali pasiūlyti išskirtinių ir aktualių dokumentinių, meninių, trumpametražių filmų įvairiomis aktualiomis temomis.

Spaustuvė KOPA pasisako už intelektualų, kokybišką kiną, besipriešinantį plačiai paplitusiai vartojimo kultūrai, kurioje meninė kokybė ir idėja dažnai yra nukonkuruojamos parduotų bilietų kiekio ir komercinės sėkmės. Tokiu atveju, daugeliui puikių, įdomias temas nagrinėjančių filmų iškyla grėsmė likti nepastebėtiems, o festivalis „Scanorama“ vykdo svarbią misiją – skatina atkreipti dėmesį į tokias juostas, lavinti žiūrovų skonį ir sąmoningumą renkantis kokybišką kultūrą.

Pasaulyje kasmet sukuriama šimtai filmų aktualiomis socialinėmis temomis, todėl ir kino forumo “Scanorama” geografija per visą festivalio gyvavimo laikotarpį gerokai išsiplėtė – greta Šiaurės šalių juostų buvo pradėti rodyti Europos ir net Azijos filmai. Tačiau, festivalio organizatorių teigimu, ryšys su Šiaurės šalimis išlieka itin svarbiu akcentu. Todėl viena iš svarbiausių kino forumo programų “Naujienos iš Šiaurės” pristato naujausius, aktualiausius ir didžiausią susidomėjimą sukėlusius  šių metų filmus iš šiaurinių Europos regionų – Norvegijos, Islandijos, Danijos, Švedijos ir kitų.

Spaustuvė KOPA norėtų paskatinti visus apsilankyti festivalio „Scanorama“ renginiuose. Esame tikri, kad plačiame festivalio repertuare ką nors sau ras kiekvienas, net ir išrankiausias, žiūrovas.

„Scanorama“ kasmet siekia tobulėti ir savo žiūrovams suteikti kažką naujo ir išskirtinio – dar didesnę filmų įvairovę, dar patogesnes kino sales, daugiau seansų ir skirtingų temų. Šiemet festivalio svečius džiugins pirmą kartą organizuojama siaubo komedijų naktis, naujausi filmai iš Baltijos regiono, speciali kino programa vaikams, pripažintų filmų kūrėjų retrospektyvos, specialūs renginiai, susitikimai su režisieriais, diskusijos aktualiomis temomis ir dar daugiau.

Festivalis "Scanorama" vyks keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Daugiau apie Europos šalių kino forumą “Scanorama” galite sužinoti paspaudę ant šios nuorodos: http://www.scanorama.lt/

Linkime jaukaus ir prasmingo vakaro kine!

 

Kiti tinklaraščio įrašai

Dvidešimt devynerius metus rašoma spaustuvės istorija

Ko gero kiekvienas tikisi gimimo dieną paminėti įsimintinai. Šis balandžio vidurys neabejotinai išskirtinis – pandemijos akivaizdoje pasitikome 29-ąjį spaustuvės KOPA gimtadienį. Nors karantino apribojimai neleido susirinkti visam įmonės kolektyvui ir gyvai užpūsti gimtadienio torto žvakučių, virtualiai dalinomės mintimis apie spaustuvės įkūrimą ir ateities įžvalgas.

Skaityti daugiau

Spaustuvėje KOPA spausdintas leidinys pagerbtas „Knygos meno“ konkurse

Jau tradiciniu tapęs „Knygos meno“ konkursas šiemet vėl negaili liaupsių geriausiems šalies dailininkams, iliustruotojams, dizaineriams, leidėjams bei spaustuvėms. Konkursas vainikuotas Vilniaus knygų mugėje, kurios metu pristatytos bei apdovanotos gražiausios Lietuvoje išleistos 2019 metų knygos. Tai vienas iš svarbiausių kultūrinių renginių šalyje, kasmet nenustojantis stebinti kokybiškais bei kūrybiškumo nestojančiais leidiniais.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

 • Industrijos g. 12, Biruliskės
 • 54469 Kauno raj.
 • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

 • M. K. Čiurlionio g. 82A,
 • 03100 Vilnius
 •  +370 37 301 616