Spaustuvė atspausdino R. Požerskio leidinį „Lietuva 1988–1993“

Spaustuvė atspausdino R. Požerskio leidinį „Lietuva 1988–1993“

Pratarmę parašė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Tekstų autoriai: Valdas Adamkus, Vytautas Landsbergis, Algirdas Kaušpėdas, Algirdas Patackas, Veronika Povilionienė, Arūnas Andriuškevičius, Antanas Terleckas, Grytė Liandzbergienė, Rimantas Dichavičius ir Robertas Grigas.
Leidėjas: Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius.
Knygos spaustuvė – UdlAB KOPA.

Iš aštuoniolikos tūkstančių 1988–1993 metais užfiksuotų kadrų buvo atrinkta ir nuskenuota 1 600 fotografijų, o 313 fotografijų publikuojama 228 puslapių albume. Jas papildo įžymių asmenų prisiminimai apie Lietuvai lemtingus įvykius, pateikiami šių įvykių vertinimai žvelgiant iš šiandienos perspektyvos.
V. Landsbergis šį fotoalbumą pristatė kaip knygą, kurioje daug kas parašyta. Tai yra kur kas daugiau, nei vien vaizdiniai istorijos dokumentai. Kiekvieną žmogų galima skaityti kaip knygą. Fotografijose įamžinti ne tik svarbūs istoriniai įvykiai, bet ir juose dalyvavusių asmenų išgyvenimai, netiesiogiai perteiktos anuomet paties fotografo patirtos emocijos.
Nesivaikydamas svarbiausių įvykio akimirkų fotomenininkas R. Požerskis sukūrė nuoseklų pasakojimą, paremtą tikrais faktais, išgyvenimais ir įamžintomis šiuose įvykiuose dalyvavusių žmonių emocijomis.
Ši knyga – nebylus, tačiau tiek daug pasakantis Lietuvos prisikėlimo metraštis turi didelę dokumentinę vertę, todėl spaustuvė šio leidinio spaudos kokybei ir išbaigtumui skyrė itin didelį dėmesį. Didžiuojamės, kad tai įvertino ir pats autorius sakydamas kalbą knygos pristatyme.

 

Kiti tinklaraščio įrašai

Ministro pirmininko vizitas spaustuvėje KOPA

Šiandien, lapkričio 12 d. dar dažais kvepiančioje spaustuvėje viešėjo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Vizito tikslas pasikalbėti apie įsikūrimo džiaugsmus ir bendras Laisvos Ekonominės zonos (LEZ) aplinkybes, kurias reikėtų pagerinti.

 

Skaityti daugiau

Naujas veidas – tos pačios vertybės

Liepos 31 dieną didžioji dalis spaustuvės KOPA komandos pradėjo dirbti naujuose namuose – Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje ką tik pastatytoje spaustuvėje. Šis, mums ypač svarbus projektas buvo vystomas jau kurį laiką, tačiau tik pamačius viską savo akimis galima įvertinti, koks ilgas kelias nueitas.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • (8 37) 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 5 233 1212