Spaustuvė atspausdino R. Požerskio leidinį „Lietuva 1988–1993“

Spaustuvė atspausdino R. Požerskio leidinį „Lietuva 1988–1993“

Pratarmę parašė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Tekstų autoriai: Valdas Adamkus, Vytautas Landsbergis, Algirdas Kaušpėdas, Algirdas Patackas, Veronika Povilionienė, Arūnas Andriuškevičius, Antanas Terleckas, Grytė Liandzbergienė, Rimantas Dichavičius ir Robertas Grigas.
Leidėjas: Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius.
Knygos spaustuvė – UdlAB KOPA.

Iš aštuoniolikos tūkstančių 1988–1993 metais užfiksuotų kadrų buvo atrinkta ir nuskenuota 1 600 fotografijų, o 313 fotografijų publikuojama 228 puslapių albume. Jas papildo įžymių asmenų prisiminimai apie Lietuvai lemtingus įvykius, pateikiami šių įvykių vertinimai žvelgiant iš šiandienos perspektyvos.
V. Landsbergis šį fotoalbumą pristatė kaip knygą, kurioje daug kas parašyta. Tai yra kur kas daugiau, nei vien vaizdiniai istorijos dokumentai. Kiekvieną žmogų galima skaityti kaip knygą. Fotografijose įamžinti ne tik svarbūs istoriniai įvykiai, bet ir juose dalyvavusių asmenų išgyvenimai, netiesiogiai perteiktos anuomet paties fotografo patirtos emocijos.
Nesivaikydamas svarbiausių įvykio akimirkų fotomenininkas R. Požerskis sukūrė nuoseklų pasakojimą, paremtą tikrais faktais, išgyvenimais ir įamžintomis šiuose įvykiuose dalyvavusių žmonių emocijomis.
Ši knyga – nebylus, tačiau tiek daug pasakantis Lietuvos prisikėlimo metraštis turi didelę dokumentinę vertę, todėl spaustuvė šio leidinio spaudos kokybei ir išbaigtumui skyrė itin didelį dėmesį. Didžiuojamės, kad tai įvertino ir pats autorius sakydamas kalbą knygos pristatyme.

 

Kiti tinklaraščio įrašai

„Memorabilia” Įvertinta dar vienu prestižiniu apdovanojimu

Jau anksčiau ne kartą džiaugėmės šiuo išskirtinės konstrukcijos ir meninės vertės leidiniu, atsiradusiu kūrėjų talento bei fantazijos ir poligrafinės kokybės sandūroje. Šį kartą žinia dar labiau įkvepia – iš didžiulio projektų kiekio „Memorabilia” išsiskyrė prestižiniame dizaino renginyje „Red Dot Award”.

Skaityti daugiau

Tęsiame vasaros tradiciją: baidarių žygis Dubysos upe

Aktyviai praleisti savaitgalį kartu nutarė pardavimų ir gamybos administracijos komandos. Plaukti baidarėmis – viena iš spaustuvės KOPA tradicijų, šį kartą pasirinkome plaukimą Dubysos upe.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616