• LT
 • EN
 • RU
 • DE
 • SE
 • NO
 • FR

Antano Sutkaus „Lietuvos žmonės“ knygos pristatymas

Antano Sutkaus „Lietuvos žmonės“ knygos pristatymas

„Mano galva, fotografija – žmogaus dvasios metraštis. Žmogaus ir tautos, nes čia atsiskleidžia laikas ir socialinė aplinka. Per ją, per įvairias detales – santykiai, vertybės, pasaulio suvokimas…“ Antanas Sutkus.

Antanas Sutkus fotografuoti pradėjo dar būdamas moksleiviu. Pripažinimo ilgai laukti neteko. 1961 m. tapo populiariausiu fotografu Lietuvoje, o 1969 m. sulaukė pripažinimo ir Maskvoje. A. Sutkaus rūpestis buvo egzistencinis ir visada aukščiau politikos. Turėdamas retą dovaną sklandžiai ir natūraliai susilieti su aplinka fotomenininkas fotografavo žmones, atskleisdamas jų būtį šiurkščioje gyvenimo aplinkoje.

„Tuo metu buvau vienas, kuris fotografavo netradiciškai, neformaliai. Buvo „atšilimas“, todėl galėjau ypatingai nevaržomas dirbti naujai – nesiekiau įtikti, siekiau išreikšti savo santykį su fotografuojamu objektu. Mano fotografijos centre visada išliko žmogus, jau nuo pirmųjų dienų labai aiškiai suvokiau, kas man svarbu. Tuomet seriją pavadinau „Lietuvos žmonės“, kurią tęsiau visą gyvenimą. Tai ne portretai, ne tipažai, tai daugiau kontekstinės situacijos, kuriose „kalba“ mano herojų žvilgsniai – tai yra mano fotografinės kalbos raktas. Mano fotografijos yra atviros interpretacijai, jų neveikia laikas, nes jau tada jos nebuvo angažuotos istorinei situacijai. Man rūpėjo egzistenciniai dalykai. Beje, ir dabar jie man labiausiai rūpi.“ Antanas Sutkus, šaltinis: www.antanassutkus.com

Sutkaus fotografijose žmonės nieko ypatingo neveikia: nešaudo, nemiršta, nenusirenginėja, nedemonstruoja jokių akrobatinių viražų, tiesiog ramiai sau stoviniuoja ar palengva juda, kažką krapšto, ir to, pasirodo, pakanka. Vaizdas užkabina nervą, sudirgina jį taip stipriai, kad tą saldų skausmą prisimeni dar ilgai. Margarita Matulytė (Ištraukos iš A. Sutkaus fotoalbumo)

G. Cesonis knygos pristatyme

Gintaras Česonis, LFS Kauno skyriaus primininkas

Albumą išleido ir pristatė Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas G. Česonis, savo kalboje A. Sutkų priskirdamas ne tik Lietuvos bet Pasaulio fotografijos elitui, kurio darbai šiomis dienomis įkvėpia ne vieną jauną talentą.
Šios knygos leidyba buvo kruopščiai planuojama. Daug laiko skirta nuotraukų archyvo peržiūrai, paruošimui spaudai, o ir pati spaustuvė, pasak G. Česonio, buvo tapusi mini laboratorija. Pats leidėjas aktyviai dalyvavo visuose knygos leidybos procesuose, atkreipdamas dėmesį į kiekvieną detalę. Leidinys pateisino visos komandos ir svarbiausia, paties autoriaus lūkesčius.

Kiti tinklaraščio įrašai

Spaustuvėje KOPA spausdintas leidinys pagerbtas „Knygos meno“ konkurse

Jau tradiciniu tapęs „Knygos meno“ konkursas šiemet vėl negaili liaupsių geriausiems šalies dailininkams, iliustruotojams, dizaineriams, leidėjams bei spaustuvėms. Konkursas vainikuotas Vilniaus knygų mugėje, kurios metu pristatytos bei apdovanotos gražiausios Lietuvoje išleistos 2019 metų knygos. Tai vienas iš svarbiausių kultūrinių renginių šalyje, kasmet nenustojantis stebinti kokybiškais bei kūrybiškumo nestojančiais leidiniais.

Skaityti daugiau

„Memorabilia” Įvertinta dar vienu prestižiniu apdovanojimu

Jau anksčiau ne kartą džiaugėmės šiuo išskirtinės konstrukcijos ir meninės vertės leidiniu, atsiradusiu kūrėjų talento bei fantazijos ir poligrafinės kokybės sandūroje. Šį kartą žinia dar labiau įkvepia – iš didžiulio projektų kiekio „Memorabilia” išsiskyrė prestižiniame dizaino renginyje „Red Dot Award”.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

 • Industrijos g. 12, Biruliskės
 • 54469 Kauno raj.
 • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

 • M. K. Čiurlionio g. 82A,
 • 03100 Vilnius
 •  +370 37 301 616