Spaustuvės KOPA istorija

Spaustuvės KOPA istorija

1991 m. balandžio 15 d. Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikotarpiu maža reklamos agentūra, įsikūrusi vieno pastato palėpėje Gedimino g. 13, Kaune, teikė reklamos kūrimo ir gamybos paslaugas. Agentūroje besidalindami vienu stalu ir dviem kėdėmis dirbo tik trys darbuotojai, nuo kurių atkaklaus darbo prasidėjo spaustuvės KOPA istorija...

Tų dienų viena pirmųjų reklamos agentūrų mieste ir šalyje jaunam šalies verslui pradėjo teikti reklamos kūrimo ir gamybos paslaugas: pirmieji mieste pradėjo naudoti profesionalias grafikos programas ir joms pritaikytus „Macintosh“ kompiuterius, reklamos gamybai – naudoti kompiuteriu valdomą aplikacijų paruošimo įrenginį, o bendradarbiaudama su pagrindinėmis Lietuvos spaustuvėmis, savo klientams teikė aukštesnės kokybės paslaugas negu siūlė rinka.

Anuomet darbas su visomis pagrindinėmis Lietuvos spaustuvėmis kėlė daug iššūkių – norėjome daug geresnio rezultato, palyginus su tuo, ką paprastai siūlė tuometinės spaustuvės. Patiems tekdavo rūpintis deficitiniu suomišku popieriumi, užsienietiškais dažais, ieškoti geriausių to meto montažininkų ir spaudėjų, gilintis į spaudos technologijas ir savarankiškai įgytomis žiniomis dalintis su to meto spaustuvių specialistais.

spaustuves kopa gamybines patalpos 1917

Siekdami tobulėti, ėmėme brandinti idėją, jog darbus reikia daryti savomis rankomis ir savo techninėje bazėje. 1995 metais buvo priimtas sprendimas atsisakyti išorinės reklamos verslo ir įkurti spaustuvę KOPA. Nuo to laiko agentūrinę veiklą pakeitė dizaino, leidybos ir poligrafijos darbai, o ankštą palėpę pakeitė biuro ir gamybinių patalpų pastatas, kurio stogas talpina modernia technika papildytą įrengimų parką.

spaustuves kopa rekonstrukcija 1917

Spaustuvės pastatas prieš rekonstrukciją (1994 m.)

Spaustuvės vystymuisi reikšmingi buvo įvairūs įvykiai ir konkurencinė aplinka, neleidusi užsnūsti nuolatinėje sėkmėje. Skatino būti lanksčia, į rinkos pokyčius reaguojančia įmone.
Plėtėsi klientų ratas, tarp kurių buvo mažų įmonių ir stambių bendrovių, reklamos agentūrų ir leidėjų. Dalis šių klientų pasakoja savo istoriją iki šių dienų ir tęsia partnerystę poligrafijos darbuose. Ekonominiai pokyčiai ir atsivėrusios galimybės už Lietuvos ribų skatino bendravimą su užsienio partneriais ir klientais. Šiandien 50 proc. spaustuvės produkcijos keliauja į Vokietiją, Olandiją, Belgiją, Švediją, Norvegiją, UK ir kitas Europos šalis.

Spaustuve kopa siandien

Spaustuvė KOPA iki šių dienų.

Bėgant metams šalia buvo verslo partneriai ir užsakovai, kurių dėka kūrėme sėkmingo bendradarbiavimo istorijas, o pasitaikiusios klaidos buvo pamokos, skatinančios priimti naujus sprendimus, gerinti technologinius procesus.
Tarpkultūriniai ryšiai ir skirtingi klientų poreikiai buvo varomoji jėga ieškant nestandartinių sprendimų, siekiant žinių ir nuolat tobulėjant. Todėl pagrindiniai spaustuvės akcininkai ir įkūrėjai, Saulius ir Žaneta Mudėnai, neabejoja, kad šiandien didžiausias spaustuvės KOPA sukauptas turtas yra kūrybingi, žingeidūs ir nuoširdūs darbuotojai, kurie per visą įmonės gyvavimo laikotarpį tapo tikrais savo srities profesionalais. 

2018-ųjų metų vasara pažymėta peržengiant dar vieną slenkstį – jau kurį laiko augome taip greitai, kad ilgainiui pritrūkome vietos. Naujoji spaustuvė Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje tapo mūsų namais, kuriuose galėsime kurti, augti ir tobulėti. Apie 7200 kvadratinių metrų apimančiose patalpose vietos užteks tiek esamiems poreikiams, tiek ambicingiems ateities planams. 

spaustuves kopa kolektyvas

KOPA kolektyvas (nuotrauka iš 23 - čio spaustuvės gimtadienio)

Praeitis suprantama tik žvelgiant iš dabarties, o dabartį lengviau suprasti tik žvelgiant iš praeities. Todėl, žinodami, kas mes esame ir nepamiršdami to, kas yra svarbu, žengiame pirmyn tikėdami perspektyvomis, savo klientais ir pačiais savimi.

Kiti tinklaraščio įrašai

Spaudos pramonė pandemijos akivaizdoje

Netikėtai pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija sukrėtė įvairių šakų pramones ir turėjo įtakos kone kiekvienam verslui visose šalyse. Susidariusi situacija be išimties palietė ir spaustuves. Nežinomybės ir neapibrėžtumo laikotarpiu itin vertinga bet kokia esamą situaciją apibrėžianti ir nušviečianti informacija. Ją atradome vieno didžiausių spaudos įrenginių gamintojo Heidelberg spaudos pramonės priemonių klimato ataskaitoje.

Skaityti daugiau

Dvidešimt devyneri spaustuvės KOPA metai

Ko gero kiekvienas tikisi gimimo dieną paminėti įsimintinai. Šis balandžio vidurys neabejotinai išskirtinis – pandemijos akivaizdoje pasitikome 29-ąjį spaustuvės KOPA gimtadienį. Nors karantino apribojimai neleido susirinkti visam įmonės kolektyvui ir gyvai užpūsti gimtadienio torto žvakučių, virtualiai dalinomės mintimis apie spaustuvės įkūrimą ir ateities įžvalgas.

Skaityti daugiau

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616