Tinklaraštis

Spaustuvės KOPA istorija: iš mažos agentūros į lyderiaujančią spaustuvę

Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikotarpiu besidalindami vienu stalu ir dviem kėdėmis trys jauni ir veržlūs idėjininkai įkūrė nedidelę reklamos agentūrą, kuri šiandien žinoma kaip viena moderniausių Europos spaustuvių. Taip trumpai ir romantizuotai skamba spaustuvės KOPA įkūrimo istorija, kuria tikrai ne kartą dalinomės. Tačiau kiekviena daugybę kartų girdėtų ir nugludintų istorijų dar turi nutylėtų įvykių, neatsakytų klausimų ar įdomių nepasidalintų detalių. Todėl apie įkūrimo idėjas, iššūkius ir įgytas pamokas pakalbinome spaustuvės KOPA įkūrėją ir direktorių Saulių Mudėną.

Skaityti daugiau

Spaudos pramonė pandemijos akivaizdoje

Netikėtai pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija sukrėtė įvairių šakų pramones ir turėjo įtakos kone kiekvienam verslui visose šalyse. Susidariusi situacija be išimties palietė ir spaustuves. Nežinomybės ir neapibrėžtumo laikotarpiu itin vertinga bet kokia esamą situaciją apibrėžianti ir nušviečianti informacija. Ją atradome vieno didžiausių spaudos įrenginių gamintojo Heidelberg spaudos pramonės priemonių klimato ataskaitoje.

Skaityti daugiau

Dvidešimt devyneri spaustuvės KOPA metai

Ko gero kiekvienas tikisi gimimo dieną paminėti įsimintinai. Šis balandžio vidurys neabejotinai išskirtinis – pandemijos akivaizdoje pasitikome 29-ąjį spaustuvės KOPA gimtadienį. Nors karantino apribojimai neleido susirinkti visam įmonės kolektyvui ir gyvai užpūsti gimtadienio torto žvakučių, virtualiai dalinomės mintimis apie spaustuvės įkūrimą ir ateities įžvalgas.

Skaityti daugiau

Spaustuvės KOPA veikla koronaviruso protrūkio metu

Pasaulį krečianti koronaviruso pandemija neabejotinai veikia įprastą gyvenimo ritmą bei trikdo daugelio verslo šakų veiklas. Šiuo laikotarpiu spaustuvė KOPA planuoja dirbti įprastu ritmu bei užtikrinti efektyvią suplanuotų spaudos darbų gamybą.

Skaityti daugiau

Spaustuvė KOPA apdovanota Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimuose

Prasidėję 2020 metai džiugina praėjusių metų darbo vaisiais. Vasario pabaigoje Lietuvos Respublikos Seime vyko spaudos pramonės konferencija, kurios metu tradiciškai išdalinti Lietuvos spaudos asociacijos apdovanojimai. Spaudos pramonės atstovai įvertinti nominacijose už inovacijas, iniciatyvas, socialinius projektus, išskirtinius gaminius, technologinius pokyčius, eksportą ir kt. Šiais metais spaustuvės KOPA komandai teko atsiimti du apdovanojimus.

Skaityti daugiau

Spaustuvėje KOPA spausdintas leidinys pagerbtas „Knygos meno“ konkurse

Jau tradiciniu tapęs „Knygos meno“ konkursas šiemet vėl negaili liaupsių geriausiems šalies dailininkams, iliustruotojams, dizaineriams, leidėjams bei spaustuvėms. Konkursas vainikuotas Vilniaus knygų mugėje, kurios metu pristatytos bei apdovanotos gražiausios Lietuvoje išleistos 2019 metų knygos. Tai vienas iš svarbiausių kultūrinių renginių šalyje, kasmet nenustojantis stebinti kokybiškais bei kūrybiškumo nestojančiais leidiniais.

Skaityti daugiau

„Memorabilia” Įvertinta dar vienu prestižiniu apdovanojimu

Jau anksčiau ne kartą džiaugėmės šiuo išskirtinės konstrukcijos ir meninės vertės leidiniu, atsiradusiu kūrėjų talento bei fantazijos ir poligrafinės kokybės sandūroje. Šį kartą žinia dar labiau įkvepia – iš didžiulio projektų kiekio „Memorabilia” išsiskyrė prestižiniame dizaino renginyje „Red Dot Award”.

Skaityti daugiau

Tęsiame vasaros tradiciją: baidarių žygis Dubysos upe

Aktyviai praleisti savaitgalį kartu nutarė pardavimų ir gamybos administracijos komandos. Plaukti baidarėmis – viena iš spaustuvės KOPA tradicijų, šį kartą pasirinkome plaukimą Dubysos upe.

Skaityti daugiau

LDS leidinys MEMORABILIA pagerbtas prestižiniuose The One Club for Creativity apdovanojimuose

Rašyti apie meną nelengva, ypatingai dabar, kai visuotinis skubėjimas ir vartojimas bet kokias laiko ir susikaupimo reikalaujančias veiklas stumia į paribį. Pavargę ir persisotinę lengvai pasiekiamomis naujienomis, vis rečiau sugebame tiesiog sustoti, susikaupti ir perskaityti tai, ką turime priešais save. Šiandien – apie „Memorabilia“, galbūt mažai girdėtą Lietuvoje, bet įvertintą The One Club for Creativity apdovanojimuose Niujorke.

Skaityti daugiau

Kasmetiniuose „Knygos meno” konkurso apdovanojimuose – trys spaustuvės KOPA leidiniai

Sukaktys ir jubiliejai turi savybę mus užklupti netikėtai – tą itin aiškiai pajautėme supratę, kad vienintelė Lietuvoje, tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet jau dvidešimtoji. Tai, be abejonės, vienas iš svarbiausių metų kultūrinių renginių ne tik skaitytojams, autoriams, leidėjams, bet ir spaustuvėms. Vieni grįžta nešini pilnais maišais naujausių knygų, o mes su dideliu nekantrumu laukiame „Knygos meno“ konkurso rezultatų.

 

Skaityti daugiau

Puslapiai

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616