Kaip garantuoti spalvų atitikimą?

Įsitikinkite, kad mums siunčiate failą, kuriame yra CMYK spalvų modelis. Konvertuojant failą iš RGB, PMS ar kito spalvų modelio spalvos daugiau ar mažiau kinta, taip pat gali atsirasti ir kitų matomų pokyčių, todėl artimiausią rezultatą spaudoje gausite ruošdami ir pateikdami failus su CMYK spalvų modeliu.

Uždaroji dizaino ir leidybos AB KOPA – pirmoji spaustuvė Lietuvos ir Baltijos šalyse įdiegusi ofsetinės spaudos standartą ISO 12647-2. Laikantis standarto reikalavimų garantuojamas spaudinių spalvinis stabilumas spaudoje. Taip pat užtikrinama, kad skaitmeniniai kontroliniai atspaudai ir ofsetinė spauda mūsų spaustuvėje atitiks spaudą kitose įmonėse, kurios laikosi šio tarptautinio standarto reikalavimų. Spalviniai nuokrypiai neviršys standarte nustatytų tolerancijos ribų.

Profesionalios matavimo ir programinės įrangos pagalba nuolat prižiūrime ir kalibruojame sistemas. Todėl procesas yra stabilus: monitoriai visada vienodai atkuria spalvas ir vaizdo spalvinis atitikimas yra artimas kontrolinio spaudo (proof) bei ofsetinės spaudos gaminio spalvoms. Kadangi monitoriai naudoja RGB spalvų perteikimo, o spauda CMYK – technologiją, tam tikri skirtumai yra galimi, tačiau jie neviršija standarte nustatytų ribų.

Jei ruošiate maketą savo kompiuteryje ir nesate tikri dėl spalvų atitikimo spaudoje, rekomenduojame pasidaryti skaitmeninį arba ofsetinį atspaudą (proof).

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616