Failų paruošimas spaudai

Kad tinkamai paruoštumėte failus spaudai, perskaitykite KOPA failų paruošimo spaudai taisykles. Spaustuvė KOPA priima PDF failus. Nepamirškite naudoti CMYK spalvų modelį ir palikti užlaidas ne mažesnes negu 3 mm.
CMYK yra standartinis 4 spalvų modelis naudojamas ofsetiniame spausdinimo procese. Šios 4 spalvos: žydra (CYAN ), purpurinė (MAGENTA), geltona (YELLOW) ir juoda (BLACK – Key of color)  – CMYK, padeda sukurti bet kokią spalvą.
Įsitikinkite, kad mums siunčiate failą, kuriame yra CMYK spalvų modelis. Konvertuojant failą iš RGB, PMS ar kito spalvų modelio spalvos daugiau ar mažiau kinta, taip pat gali atsirasti ir kitų matomų pokyčių, todėl artimiausią rezultatą spaudoje gausite ruošdami ir pateikdami failus su CMYK spalvų modeliu. Uždaroji dizaino ir leidybos AB KOPA – pirmoji spaustuvė Lietuvos ir Baltijos šalyse įdiegusi ofsetinės spaudos standartą ISO 12647-2. Laikantis standarto reikalavimų garantuojamas spaudinių spalvinis stabilumas spaudoje. Taip pat užtikrinama, kad skaitmeniniai kontroliniai atspaudai ir... Skaityti daugiau
Prieš spausdinant reprocentro darbuotojai visada patikrina, ar failai yra tinkamai paruošti spaudai. Jei pastebimi šriftų neatitikimai, užsakovas informuojamas ir prašoma, kad atsiųstų naujus failus. PDF failuose neturi likti gramatinių klaidų. Spaustuvės KOPA darbuotojai tekstų netikrina ir už paliktas gramatines klaidas neatsako.
Apipjovimo linija (trim line), yra vieta, ties kuria jūsų produktas yra nupjaunamas. Pašalinus užlaidas (bleeds), lieka galutinis formatas, kurį ir žymi apipjovimo linija (trim line). Įsidėmėkite, kad pjovimo tolerancijos riba gali būti 1 mm į vieną ar kitą pusę.
Saugi zona apima visus svarbiausius kūrinio elementus (tekstą, paveiksliukus, grafiką ir t.t.), kurie negali būti arčiau kaip 3-5 mm iki apipjovimo linijos.
Užlaidos yra maketo dalis, kuri bus nupjaunama galutinių gamybos operacijų metu. Nors svarbu, kad šioje maketo dalyje nebūtų svarbių objektų (teksto), ištisiniai fonai ar kiti grafiniai objektai turi būti pratęsti per visą užlaidos plotį (3 mm). Spaustuvėje KOPA dirba patyrę operatoriai, kurie laikosi griežtų skaitmeninės ir ofsetinės spaudos pjovimo standartų. Tačiau, technologiniame procese galimos tam tikros paklaidos. Mūsų kontroliniuose spauduose (kurie pateikiami darbų tvirtinimui) žalios linijos žymi užlaidų zoną. Įsitikinkite, kad iki šių linijų nėra palikta tuščių plotų (t.y., juos... Skaityti daugiau
Standartinis užlaidų dydis yra 3 mm.
Maketuojant bet kokio formato failą, prie galutinio reikiamo dydžio pridėkite 3 mm. Įsidėmėkite, kad užlaidos privalomos bet kokio dydžio failui.
Prieš perduodant failus spaudai, jie papildomai patikrinami spaustuvės reprocentro skyriuje. Jei failuose randama netikslumų, kurie gali turėti įtakos spaudos kokybei, spaustuvės KOPA darbuotojai apie tai informuoja klientus ir pateikia nurodymus ką reikia pakoreguoti.

Spaustuvė Kaune:

  • Industrijos g. 12, Biruliskės
  • 54469 Kauno raj.
  • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

  • M. K. Čiurlionio g. 82A,
  • 03100 Vilnius
  •  +370 37 301 616