Vilnius Mama Jazz — rudenį nuspalvinantys džiazo garsai

Festivalio organizatorė Judita Bartoševičienė 15-tosios festivalio sukakties nesureikšmina, nes jai žymiai svarbiau išlaikyti renginio kokybę, kuriai kartelė užkelta tikrai aukštai. Nors Lietuvoje džiazo festivalių yra net keletas, tačiau Vilnius Mama Jazz visada pasižymi itin kruopščiai atrinktais atlikėjais ir nepriekaištinga organizacija. Spaustuvė KOPA jau ne pirmus metus remia šį kultūriškai praturtinantį renginį.

Šiemet visomis improvizacijos spalvomis sužibėjo net 99 atlikėjai, buvo surengti 22 koncertai, tarp jų — gerai žinomi užsienio atlikėjai, tokie, kaip Paryžiuje gyvenanti China Moses, prancūzai Chassol, amerikiečiai The Ambrose Akinmusire Quartet, kolektyvai Phronesis ir Oregon. Tarp viso būrio užsieniečių ryškiai sužibo ir jauno lietuvių pianisto Richardo Banio žvaigždė. Atlikėjas pasirodė to paties koncerto metu, kaip ir China Moses, publikai palikusi išskirtinį įspūdį. Šio renginio metu daug dėmesio skiriama ir kitiems jauniems Lietuvos kūrėjams bei atlikėjams, iš kurių daugelis savo karjerą pradeda naktinėje jam sesijoje.

Mindaugas Banys, organizatorių nuotr.

Vilnius Mama Jazz koncertai vyksta keturias dienas ir pasiskirsto trijose scenose. Neseniai pasibaigęs festivalis gali didžiuotis ir edukacine programa, kurios metu sukuriama galimybė išgirsti, sužinoti ir diskutuoti aktualiomis su muzika susijusiomis temomis. Festivalio rengėjai kasmet sukuria renginį, sujungiantį jaunus veržlius atlikėjus, patyrusius meistrus, naujus vardus ir stilius, todėl net 15-tą kartą vykstantis festivalis tampa šviežio oro gūsiu visam miestui.

Mindaugas Banys, China Moses. Organizatorių nuotr.