Ofsetinė spauda

Ofsetinė spauda yra vienas iš populiariausių spausdintinės medžiagos kūrimo būdų, taikomas beveik visose didesnėse komercinėse spaustuvėse. Šis modernus spaudos būdas savo technologinių savybių dėka užtikrina aukštą leidinių kokybę, tikslų spalvų ir pustonių atkūrimą, puikų detalių atvaizdavimą. Didžiausias ofsetinės spaudos efektyvumas pasiekiamas spausdinant dideliais tiražais, t. y. kuo didesnis tiražas, tuo mažesnė gaminio vieneto kaina.

ofsetine spauda ir paslaugos

Spaustuvėje KOPA ofsetinės spaudos būdu gaminama įvairi poligrafinė produkcija:

 • reprezentaciniai leidiniai: brošiūros, bukletai, katalogai, įvairių rūšių verslo kalendoriai, bloknotai, atvirutės ir t. t.;
 • unikalūs spaudos gaminiai: laiškai – vokai (self mailer), loterijos bilietai, įdomūs lankstinukai;
 • reklaminiai gaminiai: skrajutės, lankstinukai, plakatai ir t. t.;
 • knygos: profesionalios meninės knygos, jubiliejiniai leidiniai.

Ofsetinę spaudą galima papildyti pospaudiminėmis paslaugomis, kurios gali suteikti gaminiui išskirtinę išvaizdą arba papildomą pridėtinę vertę.

 
Įdomu žinoti.

Privalumai lyginant su kitais spaudos būdais:

 • aukšta vaizdų kokybė. Tokio tipo spauda perteikia aštrų ir švarų vaizdą, o spausdinimas vyksta daug paprasčiau, pvz. lyginant su iškiliąja spauda. Taip yra todėl, kad guminė paklotė atitinka spausdinimo paviršiaus tekstūrą;
 • greita ir paprasta spausdinimo plokščių gamyba;
 • ofsetinės spaudos plokštės yra patvaresnės, negu tiesioginiai iškilieji presai, kadangi nėra tiesioginio kontakto tarp plokštės ir spausdinamo paviršiaus. Tinkamai pagamintos plokštės, naudojamos su optimizuotu dažų ir tirpalo rezervu, gali atlikti daugiau nei milijoną spaudinių (atvaizdavimų);
 • kaina. Komercinės spaudos tiražams tai yra pigiausias aukštos kokybės spaudinių gaminimo būdas;
 • kitas privalumas - galimybė koreguoti dažų kiekį, esantį ant rezervuarinio volelio, veržliarakčių pagalba. Dažniausiai iš rezervuarinio volelio perduodamą dažų kiekį kontroliuoja metaliniai ašmenys. Reguliuojant veržliarakčius, tarpas tarp ašmenų ir rezervuarinio volelio yra keičiamas, priklausomai nuo sumažinto ar padidinto dažų kiekio, perduodamo ant tam tikrų volelio vietų. Tokiu būdu, atitinkamose atspaudų vietose, spalvos tankis gali būti keičiamas. Senesniuose įrengimuose spalvų reguliavimas veržliarakčiais atliekamas rankiniu būdu, moderniuose spaustuvės KOPA įrengimuose šios operacijos yra kompiuterizuotos. Todėl rezultatas yra daug tikslesnis ir stabilesnis.

 
Trūkumai lyginant su kitais spaudos būdais:

 • laikas ir sąnaudos yra tiesiogiai susiję su plokščių gamyba ir spausdinimo preso nustatymu. Todėl, siekiant, kad kaina būtų optimali, labai mažų tiražų spaudos darbai atliekami naudojant skaitmeninės spaudos įrengimus.

 

Ofsetinės spaudos paslaugos ar skaitmeninės spaudos paslaugos

Kaip ir paminėta aukščiau, priklausomai nuo darbo apimties, ofsetinės spaudos paslaugos gali arba negali būti geriausias technologinis sprendimas Jūsų projektui. Žemiau esančioje lentelėje pateikta informacija padės Jums pasirinkti teisingai. Jei vis dar iškils klausimų, susisiekite su KOPA projektų vadovais spauskite čia.

 

  Ofsetinė spauda Skaitmeninė spauda
Kiekis Dideli tiražai 500+ vnt. Maži tiražai – mažiau nei 500 vnt.
Spalva Pantone (PMS) arba CMYK CMYK
Greitis Reikia papildomo laiko džiūvimui. Kai reikalinga spauda.
Kaina Sąnaudos mažėja didėjant spaudinių tiražui. Daug mažesnės sąnaudos spausdinant nedidelius tiražus.
Kokybė Aukšta vaizdo kokybė ir rezoliucija, nėra dryžių/dėmių. Pakankamai aukšta vaizdo kokybė.
Lapo dydis Maksimalus lapo dydis 72x102 cm (spaudos plotas 69x100 cm) Maksimalus lapo dydis 33x48 cm (didžiausias užspausdinamas plotas 33x47 cm). Ekstra dydis 102x33 cm, esant kiekiams iki 30 vnt.
Kintamas tekstas Negalimas Galima spausdinti kintamą tekstą ar vaizdą, kur kiekvienas spaudos lapas yra unikalus, t.y. tam tikra prasme yra personalizuotas (spauda atliekama remiantis duomenų bazėmis t.y. pašto adresai, marketingo medžiaga, tiesioginio pašto gaminiai, laiškai, pvz. skirtingi pašto adresai ar numeracija/kodai ant kiekvieno gaminio).
Baigtiniai darbai Prieš naudojimą spaudiniai turi būti išdžiovinti arba padengti laku. Kai lapas išimamas iš skaitmeninio spausdintuvo, jį galima iškarart kirpti, lankstyti ir naudoti.
Specialūs dažai Taip. Galimi metaliniai, fluorescenciniai dažai, PMS (pantonine) spalvos. Negalimi specialūs dažai (metaliniai, fluorescenciniai), visos spalvos turi atitikti CMYK spalvų gamą.
Medžiagos / Spausdinamieji paviršiai Spausdina ant įvairų paviršių, įskaitant storą, šiurkštų ar specialų popierių. Ribotas galimų medžiagų pasirinkimas.
Kontrolinis antspaudas (proof) Labai tiksliai spalvas perteikiantis kontrolinis atspaudas yra brangus. Pateikia realybę atitinkančius kontrolinius antspaudus, - atspausdintus taikant tikslius procesus per numatytą laiką.

 

Spaustuvė Kaune:

 • Industrijos g. 12, Biruliskės
 • 54469 Kauno raj.
 • +370 37 301 616

Spaustuvė Vilniuje:

 • M. K. Čiurlionio g. 82A,
 • 03100 Vilnius
 •  +370 37 301 616